امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89270
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ناظمی‌اردکانی رئیس سابق ثبت احوال عصر امروز در مراسم گرامیداشت شهدای ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد ناظمی‌اردکانی رئیس سابق ثبت احوال عصر امروز در مراسم گرامیداشت شهدای حزب مؤتلفه اسلامی که در مجلس مشروطه و با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: سازمان ثبت احوال کشور سه مأموریت مهم و حاکمیتی بر عهده دارد که این سه مأموریت عبارتند از «ثبت وقایع چهارگانه»، «صدور اسناد هویتی برای همه ایرانیان» و «تولید و نشر آمار و اطلاعات جمعیتی» است.

تا به امروز بالغ بر 103 میلیون سند هویتی در سازمان ثبت احوال ثبت شده است که نام شهدای گرانقدر نیز در بین این اسناد می‌درخشد.

رئیس سابق سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: ما توفیق داشته‌ایم که در کنار وظایف تجاری و اداری چند اقدام فرهنگی را هم انجام دهیم که رونمایی از اسناد سجلی بزرگان و شهدای انقلاب اسلامی از جمله این توفیقات است.

ناظمی‌اردکانی خاطرنشان کرد: ما در سال‌های خیر از سندهای سجلی شهیدان مفتح، چمران و دانشمندان هسته‌ای کشورمان رونمایی کرده‌ایم و امروز این رونمایی اسناد سجلی یک اقدام ارزشمند فرهنگی در سازمان ثبت احوال به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: بعد از رونمایی اسناد سجلی شهیدان این اسناد در گنجینه مفاخر کشور نگهداری و مورد بازدید علاقمندان قرار می‌‌گیرد.

رئیس سابق سازمان ثبت احوال در پایان گفت: امروز ما در ثبت احوال کشور این افتخار را دارد که از سند شهیدان صفارهرندی، امانی، بخارایی، نیک‌نژاد و آیت‌الله انواری و همچنین  از سند سجلی بزرگانی همچون مرحوم حبیب‌الله عسکر اولادی و حاج‌حیدری رونمایی کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها