امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89288
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آپاراتوس ایکس» یک وسیله نقلیه شبیه به خانه است که توسط دانشجویان دانشگاه ...

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آپاراتوس ایکس» یک وسیله نقلیه شبیه به خانه است که توسط دانشجویان دانشگاه پنسیلوانیا طراحی شده است.
این دانشجویان بعد از طوفان کاترینا این وسیله نقلیه را طراحی کردند؛ طوفان کاترینا هزاران نفر را آواره کرد و میلیاردها دلار از اموال در این طوفان از بین رفت؛ به رغم اینکه بیش از هشت سال از آن حادثه گذشته است، هنوز در تلاش برای بازسازی هستند.

در واقعه این وسیله نقلیه یک خانه دوم برای قربانیان یک فاجعه طبیعی است که مورد استفاده آنها قرار می‌گیرد؛ این وسیله دارای یک فضای کاری با ابزار و تجهیزات متعدد است؛ فضایی برای نشست جمع و یک فضای زندگی است.

همه چیز در «آپاراتوس ایکس» با جزئیات مانند نیازهای آب، برق و غذا طراحی و در نظر گرفته شده است؛ برای نیاز به آب دارای یک سیستم جمع‌آوری آب باران و یک سیستم تصفیه همراه با سیستم بازیافت آب است؛ همچنین آب استفاده شده برای بهداشت بعد برای تمیز کردن و آبیاری استفاده می‌شود.

این استودیوی کوچک یک باغ سبزیجات کوچک برای کاشت سبزی نیز دارد.

برای برق هم دارای مجموعه‌ای از پنل‌های خورشیدی با قدرت 2000 کیلووات در ساعت است و برای موارد مختلف استفاده می‌شود.


انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها