امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89297
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سبزوار علیرضا مسلم ظهر در کارگاه کشوری مراقبت از آنفولانزا، کنترل و پیشگیری عفونت‌های تنفسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سبزوار علیرضا مسلم ظهر در کارگاه کشوری مراقبت از آنفولانزا، کنترل و پیشگیری عفونت‌های تنفسی حاد واگیر، نوپدید و بازپدید با بیان اینکه شهرستان سبزوار در حوزه جغرافیایی خاصی قرار دارد و حجم تردد مسافر از محورهای این شهرستان روبه افزایش است، اظهار داشت: در راستای کنترل بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تدابیر ویژه‌ای مانند استقرار تیم واکنش سریع مقابله با بیماری‌های واگیر، استقرار پایگاه مراقبت مرزی در فرودگاه سبزوار، احداث اتاق ایزوله تنفسی با پذیرش یک بیمار در بیمارستان واسعی شهرستان را در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه بیماری‌های واگیر از قدیمی‌ترین دشمنان نظام سلامت هستند؛ تصریح کرد: این بیماری‌ها همواره خسارت‌های جبران ناپذیری را به نظام سلامت وارد می‌کنند.

وی افزود: با وجود پیشرفت‌های پزشکی در زمینه پیشگیری و درمان بیماری‌های واگیر هنوزم هم مسئله این بیماری‌ها یک مشکل بهداشتی مهم محسوب می‌شود.

مسلم در پایان بروز مقاومت‌های دارویی، بازگشت مجدد بیماری‌های نوپدید و بروز بیماری‌های نوپدید با قابلیت‌های اپیدمی و فراگیری و امکان سوء استفاده از آنها به عنوان بیوتوریسم را از عوامل مهم توجه به این بیماری‌ها دانست و ادامه داد: باید در زمینه مقابله با این بیماری‌ها دو هدف عمده از جمله ضرورت مقابله با گسترش طغیان‌ها به منظور کاهش و حذف منبع بیماری‌ها بخصوص طغیان بیماری‌های تنفسی و جلوگیری از انتقال بیماری‌های مشمول مراقبت از طریق مرزها با حداقل مزاحمت برای مسافران را در دستور کار قرار داد.
انتهای پیام/70020/ق20/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها