امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89302
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، ناصر اصلانی با اشاره به افزایش 62 درصدی تماس‌های مردمی با مرکز فوریت‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، ناصر اصلانی با اشاره به افزایش 62 درصدی تماس‌های مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گفت: حضور محسوس پلیس در نقاط جرم خیز با توجه به میزان فعالیت مجرمان در آن محدوده، با هدایت مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در شهرستان‌های تابعه غرب استان تهران، عامل اصلی کاهش جرم و حضور موفق پلیس در صحنه‌های عملیات بوده است.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران افزود: در 2 ماه و 24 روز گذشته 63 هزار و 108 تماس تلفنی و حضوری با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 برقرار شده که از این تعداد 44 هزار مورد آن منجر به عملیات پلیس شده و 45 هزار و 845 مورد آن به صورت تماس تلفنی و 17 هزار و263 مورد آن به صورت حضوری بوده و بررسی‌های پلیس، افزایش 52 درصدی تماس‌های منجر به عملیات با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس غرب استان تهران با اشاره به اولویت‌بندی جرایم با توجه به تماس‌های مردمی تصریح کرد: به ترتیب تصادفات و تخلفات راهور، سرقت، نزاع و درگیری و مواد مخدر چهار جرم مهم در دیدگاه مردم بودند و پلیس بر همین اساس برنامه‌ریزی، عملیات‌ها و طرح‌های پاکسازی را به مرحله اجرا می‌گذارد.

اصلانی با اشاره به سیاست ناجا در سال جدید در مقوله توجه ویژه به مبارزه با سرقت گفت: پلیس غرب استان تهران در این عرصه به صورت جدی وارد عمل شده و مشارکت مردمی و همراهی سایر سازمان‌ها و نهادهای مسئول به ویژه اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی اصحاب رسانه می‌تواند در این امر بسیار موثر باشد و مبارزه با سرقت یکی از اولویت‌های جدی پلیس و به عنوان یکی از دغدغه‌های اساسی مردم، در رأس برنامه‌های پلیس در سال جدید قرار گرفته و به همین جهت قرارگاه ویژه مبارزه با سرقت از 5 خرداد سال جدید راه‌اندازی و آغاز فعالیت این قرارگاه در ابتدای کار نویدبخش کاهش 9 درصدی سرقت در استان شده است.

اصلانی با اشاره به عملکرد پلیس در حوزه مواد مخدر در 2 ماه و 24 روز گذشته گفت: در مدت زمان گذشته 2 تن و 64 کیلوگرم انواع مواد مخدر شامل یک تن و 500 کیلو و 83گرم تریاک، 28 کیلوگرم مرفین، 138 کیلو و81 گرم هروئین، 296 کیلو و 87 گرم حشیش، 92 کیلو و57 گرم شیشه و 7 کیلو و26گرم سایر مواد مخدر توسط پلیس کشف شده است.

این مقام انتظامی با اشاره به افزایش 25 درصدی کشفیات مواد مخدر در 2 ماه و 24 روز گذشته اظهار داشت: در مدت زمان گذشته با انهدام 25 باند قاچاق، تهیه و توزیع مواد مخدر در شهرستان‌های غرب استان تهران و توقیف 83 دستگاه وسایط نقلیه و اموال قاچاقچیان و دستگیری 78 قاچاقچی حرفه‌ای، دو تن و 30 کیلوگرم انواع مواد مخدر از باندهای قاچاق و 30 کیلوگرم موادمخدر از توزیع کنندگان خرد کشف شده است.

رئیس پلیس غرب استان با اشاره به دستگیری 27 قاچاقچی در حوزه توزیع مواد روانگردان شیشه تصریح کرد: ضربه زدن به اموال قاچاقچیان مواد مخدر یکی از برنامه‌های پلیس در سال جاری است و پلیس در این راستا واحد ویژه‌ای را برای شناسایی اموال و املاک قاچاقچیان در نظر گرفته که گسترش این امر می‌تواند ضربه مهلکی بر بدنه قاچاقچیان مواد مخدر وارد کند.

اصلانی به کسب رتبه اول پلیس غرب استان تهران در حوزه مبارزه با جرایم جنایی، گفت: با شناسایی باند 10 نفره سرقت منزل در شهرستان شهریار که در پوشش خودروهای مدل بالا  در بعد از ظهرها با استقرار در خیابان‌ها و تعقیب ساکنان منازل پس از خروج از منزل و اطمینان از خروج حتمی آنها، در فرصت مناسب با ورود از طریق بالکن و شکستن درب منازل، اقدام به سرقت می‌کردند پس از دستگیری توسط پلیس و کشف اموال مسروقه به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال به 60 فقره سرقت در شهرهای شهریار و اندیشه اعتراف کردند.

اصلانی با اشاره به دستگیری سارق عابر بانک‌ها ادامه داد: با مراجعه فردی به کلانتری 11 مرکزی شهرستان رباط کریم و اعلام برداشت 470میلیون و632 هزار ریال از حسابش از طریق عابر بانک در دو مرحله، پرونده‌ای در پلیس فتای شهرستان رباط کریم تشکیل شده و موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و مالباخته در اظهاراتش به پلیس گفت: با پیامکی که به گوشی تلفن همراهم آمد متوجه برداشت از حسابم شدم در حالی که کارت عابر بانک در داخل جیبم بود، موضوع را با پلیس در میان گذاشتم.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران افزود: با آغاز تحقیقات پلیس و بررسی حساب‌های مالباخته مشخص شد مبلغ فوق به حساب یک طلا فروشی در رباط کریم واریز شده و در تحقیقات از طلافروشی نیز مشخص شد که 6 اردیبهشت ماه فردی ناشناس با مراجعه به طلافروشی،47 قطعه سکه از طریق دستگاه کارت خوان طلافروشی به صورت کارت به کارت با پرداخت458 میلیون و250 هزار ریال خریداری کرده و دو قطعه سکه دیگر نیز به طرز ماهرانه‌ای توسط سارق به سرقت رفته است.

رئیس پلیس غرب استان تهران تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیس با کنترل دوربین‌های مدار بسته طلافروشی و مغازه‌های اطراف و فروشگاه‌ها و با همکاری بانک‌های شهرستان رباط کریم، مشخصات ظاهری سارق حرفه‌ای فردی حدودا 35 ساله با کت سرمه‌ای رنگ و ماسک بر صورت در حالی که از طریق دستگاه‌های خودپرداز برداشت می‌کرد، به دست آمد.

اصلانی با اشاره به دست آمدن چند خط تلفن همراه از سارق اظهار داشت: متاسفانه سارق با استفاده از کارت ملی مسروقه اقدام به تهیه سیم کارت کرده بود و به همین جهت آدرسی از وی به دست نیامد و در ادامه تحقیقات تکمیلی پلیس و با استفاده از دوربین‌های شهری، مخفیگاه سارق در شهرستان فردیس کرج مورد شناسایی قرار گرفته و با تعقیب و مراقبت‌های پلیسی و با هماهنگی مقام قضایی، متهم در منزلی در فردیس در داخل کمد دیواری دستگیر شد.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران بیان داشت: سارق با قرار دادن کیت الکترونیکی اسکیمر در درگاه دستگاه‌های خودپرداز و کارت خوان و کپی کردن اطلاعات کارت‌های عابربانک مورد استفاده شده در دستگاه‌های خودپرداز و کارت خوان‌ها، با همدستی فردی دیگر اقدام به سرقت می‌کرد.

اصلانی به شهروندان توصیه کرد: هنگام خرید از طریق دستگاه‌های خودپرداز و کارت خوان مراقب باشند افراد فرصت طلب با قرار دادن دوربین در اطراف دستگاه خودپرداز و کارت خوان و یا اسکیمر در درگاه دستگاه‌های خودپرداز و کارت خوان و سرقت اطلاعات کارت‌های عابر بانک، اقدام به سرقت وجوه از کارت‌های عابر بانکی کنند که استفاده از دستگاه‌های خودپرداز و کارت خوان دارای آنتی اسکیمر می‌تواند در پیشگیری از سرقت موثر باشد.

اصلانی به عملکرد خوب پلیس در حوزه کالای قاچاق اظهار داشت: افزایش 27 درصدی کشف کالای قاچاق از نظر ارزش ریالی، 17 درصدی دستگیری قاچاقچیان کالای غیرمجاز و 25 درصدی توقیف وسایط نقلیه و کالای قاچاق در 2 ماه و 24 روز گذشته، موفقیت پلیس در عرصه مبارزه با قاچاق کالا را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به افزایش 25 درصدی دستگیری اراذل و اوباش اظهار داشت: پلیس اجازه خودنمایی به اراذل و اوباش نمی‌دهد و در مدت زمان گذشته دستگاه قضایی در دستگیری و کنترل اوباش، همکاری خوبی با پلیس داشته است. اصلانی در ادامه به عملکرد پلیس در حوزه راهور اشاره و تصریح کرد: تصادفات فوتی 43 درصد، تصادفات جرحی 16 درصد و تصادفات خسارتی 26 درصد کاهش یافته و با تلاش‌های پلیس،30 کشته نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاسته شده است.

رییس پلیس غرب استان تهران با اشاره به شناسایی کارگاه تولید داروهای گیاهی غیر مجاز و غیربهداشتی در شهرستان شهریار گفت: از این کارگاه، 111 هزار و 500 عدد داروی گیاهی غیرمجاز و غیربهداشتی توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهریار کشف شد.

انتهای پیام/2302/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار