امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89313
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سبزوار محمود سروش ظهر امروز در کارگاه کشوری مراقبت از آنفولانزا، کنترل و پیشگیری عفونت‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سبزوار محمود سروش ظهر امروز در کارگاه کشوری مراقبت از آنفولانزا، کنترل و پیشگیری عفونت‌های تنفسی حاد واگیر، نوپدید و بازپدید با بیان اینکه بیماری‌های واگیر از مهم‌ترین معضلات حوزه سلامت هستند، اظهار داشت: دستور‌العمل‌ها و برنامه‌های جامعی در زمینه کنترل و مراقبت این بیماری‌ها توسط وزارت بهداشت و درمان تدوین شده است.

وی بابیان اینکه بیماری‌های نوپدید و بازپدید در کشورهای همجوار کشور ما را نیز مورد تهدید قرار داده است، تصریح کرد: امروز با تلاش معاونت‌های بهداشتی مبتلایان به بیماری‌های واگیر به 14 درصد کاهش یافته‌اند که این مهم طی یک برنامه زمان‌بندی شده و دقیق به وقوع پیوسته است.

وی با اشاره به اینکه کاهش درصد مبتلایان به بیماری‌های واگیر به منزله ریشه‌کنی آنها نیست، خاطرنشان کرد: ما به‌عنوان سربازان عرصه مقابل با این بیماری‌ها همواره باید آماده باشیم و به دستورالعمل‌هایی که از سوی وزارتخانه صادر می‌شود دقت کنیم و برنامه‌های مراقبتی را دقیق اجرا کنیم.

سروش با بیان اینکه در سال‌جاری بیش از 50 مورد مکاتبه با واحدهای مختلف بهداشتی صورت گرفته است، افزود: تقاضای ما از همکاران این عرصه این است که این مکاتبات و بخش‌نامه‌ها را مطالعه کنند و از کنار آنها گذرا رد نشوند و آنها را به واحدها و بخش‌های مختلف در یک بیمارستان و پرسنل آن نیز ارائه دهند تا از وقوع آسیب و به پرسنل بیمارستان‌ها نیز جلوگیری شود.

این مسئول با اشاره به اینکه فضاهای امن تنفسی باید در بیمارستان‌ها ایجاد شود، افزود: بیمارستان‌ها و پرسنل آنها باید در برابر بیماری‌ها و بیماران تنفسی و آنفولانزا ایمن شوند.

وی فضای تنفسی بیمارستان واسعی سبزوار را ناکافی دانست و افزود: ایجاد یک اتاق ایزوله تنفسی به نسبت جمعیت شهرستان سبزوار بسیار کم است و این تعداد باید افزایش یابد.
انتهای پیام/70020/الف30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها