امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89332
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش فارس ، خبرگزاری «معا» فلسطین در گزارشی به سفر «آویگدور لیبرمن»، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به چند کشور آفریقایی پرداخت و با این عنوان نوشت: ...

به گزارش فارس ، خبرگزاری «معا» فلسطین در گزارشی به سفر «آویگدور لیبرمن»، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به چند کشور آفریقایی پرداخت و با این عنوان نوشت: لیبرمن کجاست و چکار می کند، در حالی که اسرائیل با زلزله ربوده شدن سه نظامی به لرزه درآمده است.

لیبرمن از روز سه شنبه هفته گذشته سفری به تعبیر رژیم صهیونیستی راهبردی را به کشورهای رواندا، اوگاندا، غنا، اتیوپی، و کنیا آغاز کرده است.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در این سفر تلاش می کند از همه توان خود استفاده کند تا اعضای اتحادیه آفریقا را مجاب کند تا به این رژیم در این  اتحادیه عضویت ناظر بدهند.

در این گزارش آمده است : در حالی که اسرائیل در خشم، بیم و نگرانی آمیخته با حس انتقام گیری از حادثه ربوده شدن سه نظامی به سر می‌برد و نهادهای امنیتی و نظامی اسرائیل در آماده باش و وضعیت تنش زایی به سر می‌برند ، لیبرمن، صاحب سخنان آتشین رژیم صهیونیستی در غیبت به سر می برد و این امر موجب شده که رسانه‌ها و پایگاه‌های خبری اسرائیل وی را به باد انتقاد بگیرند و بگویند در حالی که اسرائیل با شوک بزرگی روبرو است وزیر خارجه آن در جمهوری ساحل عاج گشت‌زنی می‌کند.

پایگاه عبری زبان «واللا»  در همین رابطه نوشت: لیبرمن از سه شنبه گذشته به آفریقا رفته و گویی همچنان قصد بازگشت ندارد در حالی که او عضو مهمی در کابینه است و کابینه اسرائیل از زمان ربوده شدن سه نظامی تقریبا دائم در حال برگزاری نشست است و بزرگ ترین غائب این جلسات لیبرمن است.
 دامنه این اعتراض ها به پایگاه‌های شبکه‌های اجتماعی هم رسیده و تقریبا همه کاربران تصویر لیبرمن را در حالی که لباس محلی آفریقایی بر تن کرده  و تاج پادشاه ساحل عاج را روی سرش قرار داده است ، منتشر کرده و سخنانی توهین آمیز علیه وی نوشته‌اند.

سخنگوی لیبرمن هم برای آرام کردن خشم و عصبانیت صهیونیست‌ها که در گزارش‌های خبری خود رئیسش را به سخره گرفته‌اند، گفت:بنا به درخواست میزبانان در ساحل عاج مراسمی سنتی مطابق با آداب و رسوم رایج در این کشور برگزار شد و از آنجایی که لیبرمن به احترام به فرهنگ دیگر کشورهایی که به آن سفر می کند اهتمام خاصی دارد ، لباس سنتی آنها را به تن کرد.

سخنگوی لیبرمن افزود: وزیر خارجه در تماس دائمی با بنیامین نتانیاهو و روسای سرویس‌های امنیتی و اداره وزارت خارجه است و با آنها درباره تدابیر ضروری در ارتباط با قضیه ربوده شدن سه  نظامی گفت‌وگو می کند.

این در حالی است که «زیپی لیونی»، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی که در کنفرانس چند روزه جرایم جنگی در لندن حضور داشت موعد بازگشت خود به اسرائیل را به خاطر قضیه ربوده شدن  این سه نظامی جلو انداخت و «یونتان دونون»، بازرس پلیس اسرائیل هم اعلام کرد که به همین خاطر سفرش به آمریکا را ناتمام گذاشته است.

در همین حال روزنامه صهیونیستی هاآرتص به نقل از لیبرمن نوشت: حزب اسرائیل خانه ما از این به بعد هرگز با آزادی اسرای فلسطینی موافق نخواهد کرد.

این روزنامه همچنین تصویر لیبرمن را در ساحل عاج منتشر کرد که در آن وزیر صهیونیست تاجی از طلا بر سر گذاشته و لباس محلی پادشاه آفریقایی را بر تن کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها