امروز : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 23
۱۳:۵۱
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89335
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، به گزارش منابع آگاه از وزیرستان شمالی پاکستان، حافظ گل بهادر رهبر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، به گزارش منابع آگاه از وزیرستان شمالی پاکستان، حافظ گل بهادر رهبر طالبان وزیرستان شمالی و رهبران شبکه حقانی پس از شرکت در یک نشستی مشترک با قبایل وزیرستان اعلام کردند که چنانچه شبه‌نظامیان خارجی، هشدار آن‌ها مبنی بر خروج از مناطق قبایلی پاکستان را جدی نگیرند، علیه آن‌ها اقدام نظامی انجام می‌دهند.

بر اساس این گزارش، شبه‌نظامیان شبکه حقانی و جنگجویان وابسته به حافظ گل بهادر در آماده‌باش کامل بسر می‌برند تا در صورت لزوم علیه ازبک‌ها، تاجیک‌ها، اعراب و سایر شبه‌نظامیان خارجی حاضر در مناطق قبایلی پاکستان وارد عمل شوند.

حافظ گل بهادر، هشدار داده که چنانچه شبه‌نظامیان خارجی در مدت 3 روز وزیرستان را ترک نکنند؛ طالبان محلی با همکاری شبکه حقانی علیه آن‌ها وارد عمل می‌شوند.

این در حالی است که «شاهدالله شاهد» سخنگوی طالبان پاکستان نیز اعلام کرده که طالبان حاضر به آتش‌بس با دولت پاکستان هستند و تلاش می‌کنند از راه‌های مسالمت‌آمیز با ارتش به توافق برسند.

ارتش پاکستان نیز لحظاتی قبل اعلام کرد: منطقه «دته خیل» و «دبو» از توابع وزیرستان شمالی توسط نیروی زمینی این کشور پاکسازی شده و در این عملیات تعداد زیادی از جنگجویان ازبک کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منابع محلی، در عملیات ارتش پاکستان،  «ابورحمان» طراح عملیات حمله به فرودگاه قدیمی شهر کراچی نیز کشته شده است.

گفته می‌شود که در عملیات هوایی جنگنده‌های ارتش پاکستان نیز بیش از هشت مخفی‌گاه تروریست‌ها منهدم و تعداد زیادی از شبه‌نظامیان خارجی نیز کشته شده‌اند.

به گزارش سازمان اطلاعات ارتش پاکستان (آی.اس.آی)، شبه‌نظامیان خارجی و اعضای گروه «غازی فورس» از ترس ادامه عملیات ارتش این کشور در حال مهاجرت به عراق هستند و سعی دارند به گروه داعش بپیوندند.

بر اساس این گزارش، شبه نظامیان خارجی از پاکستان به ولایت نورستان در شرق افغانستان و از آنجا ضمن همراه شدن با القاعده افغانستان به کشورهای آسیای میانه و ترکیه و در نهایت به عراق مهاجرت می‌کنند.

این در حالی است که چندی قبل پاکستان متهم شده بود که برخی از افراد شبه‌نظامی را برای کمک به مخالفان دولت سوریه در مناطق قبایلی این کشور آموزش می‌دهد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها