امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89336
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «یوسف نورستانی» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز(دوشنبه) در نشست ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «یوسف نورستانی» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز(دوشنبه) در نشست خبری در کابل، ضمن تاکید بر شفافیت روندهای انتخاباتی، اظهار داشت: انتقال فرم‎های نتایج و صندوق‎های آرا از ولایت‎های افغانستان به دفتر مرکزی این کمیسیون آغاز شده است.

وی افزود:فرم‎های نتایج و صندوق‎های ولایت «پنجشیر» در شمال شرق و ولایت «پروان» در شمال افغانستان بطور کامل به دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات این کشور، انتقال یافته و در سایر ولایت‎ها نیز در حال انتقال است.

نورستانی اتهام وارد شده به «ضیاءالحق امرخیل» رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات را بی‎اساس دانست و افزود: برای اثبات اتهام وارده به امرخیل اسناد و مدارک مستندی وجود ندارد.

به گفته وی مردم منطقه «سروبی» در شمال کابل خواستار رفع مشکل کمبود برگه‎های رای‎ شده بودند و امرخیل برای حل این مشکل اقدام کرده بود که انتقال مواد انتخاباتی به منطقه یادشده به خلق یک سوء تفاهم انجامید.

نورستانی تاکید کرد: میزان دقیق شمار شرکت‎کنندگان دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در روزهای آینده مشخص خواهد شد و آمار اعلام شده مبنی بر مشارکت هفت میلیون نفری از سوی این کمیسیون پیش‌بینی علمی بوده است.

وی در مورد پیش‌بینی علمی این کمیسیون جزئیاتی ارائه نکرد.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در حالی اتهام وارده به «ضیاءالحق امرخیل» رئیس دبیرخانه این کمیسیون را بی اساس دانست که «عبدالله عبدالله» کاندیدای ریاست جمهوری دور دوم انتخابات این کشور شب گذشته خواستار برکناری وی از سمتش شده بود.

ضیاء الحق امرخیل از سوی پلیس کابل متهم به انتقال مواد انتخاباتی به مناطق نامعلوم و استفاده از آن به نفع کاندیدای مشخص شده است؛ اتهامی که تخلف از سوی عالی‎رتبه‎ترین مسئول انتخاباتی افغانستان را نشان می‎دهد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها