امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89338
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «جانداد اسپین غر»، رئیس دیدبان انتخابات افغانستان امروز(دوشنبه) در نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «جانداد اسپین غر»، رئیس دیدبان انتخابات افغانستان امروز(دوشنبه) در نشست خبری در کابل، از کاندیداهای ریاست جمهوری این کشور خواست که قبل از اعلام نتایج آرا از سوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان از پیشداوری در مورد نتایج خودداری کنند.

وی از کمیسیون‎های انتخاباتی نیز خواست تا در جریان بررسی شکایت‌های انتخاباتی، شمارش آرا و اعلام نتایج به اصل شفافیت و رعایت عدالت توجه کنند و زمینه را برای نظارت نمایندگان کاندیداها، ناظران و رسانه‎ها از تمامی مراحل انتخاباتی فراهم سازند.

این نهاد نظارتی، کمبود برگه‎های رای‎گیری، پرشدن صندوق‎ها به نفع کاندیدای مشخص در برخی نقاط، تأخیر در بازگشایی محلات رای‌گیری، مداخله برخی مقامات دولتی و کمبود کارمندان زن در محلات رای‎گیری را از جمله مشکلات انتخابات 24 خرداد برشمرد.

رئیس دیدبان انتخابات افغانستان، بطور مشخص از 21 مورد پرشدن صندوق به شکل غیر قانونی در ولایات‌هایی مانند «پکتیا»، «بلخ»، «غزنی»، «لوگر»، «میدان وردگ»، «قندهار»، «جوزجان» و «پکتیکا» خبر داد.

این در حالی است که 2 کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان، «عبدالله عبدالله» و «اشرف غنی احمدزی» علیرغم ادعای برنده شدن در انتخابات به وجود تقلب نیز اذعان کرده‌اند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار