امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89339
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، «اسکندر وتوت»، نماینده پارلمان عراق و عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان این ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، «اسکندر وتوت»، نماینده پارلمان عراق و عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان این کشور فراکسیون متحدون به رهبری «اسامه النجیفی»، اقلیم کردستان و ترکیه را به قرار داشتن در پس توطئه علیه موصل و سقوط آن به دست داعش در هفته گذشته و حوادث امنیتی پس از آن متهم کرد.

این درحالی است که پیشتر نیز نوری المالکی، نخست وزیر عراق از توطئه و نیرنگی که در پس سقوط نینوا قرار داشت سخن گفته و وعده مجازات افسران خائن را داده بود.

وتوت در ادامه افزوده بود: توطئه علیه عراق بسیار بزرگ و فراتر از تصور و باور بسیاری است، چون میان داعش و ترکیه و فراکسیونی خاص در پارلمان عراق همکاری تنگاتنگ و عمیق وجود دارد و تلاش بسیاری می‌شود تا روند سیاسی در عراق متوقف شود.

وتوت کُردها را پایه و اساس این فتنه برشمرد و گفت: ریاست اقلیم کردستان 5 شنبه گذشته از نیروهای پیشمرگه خواست تا از گرفتن سلاح و تجهیزات نظامی ارتش عراق در مناطقی که در آن عقب نشینی‌هایی صورت گرفته، خودداری کنند.

این نماینده پارلمان عراق تاکید کرد که پارلمان عراق در بیانیه‌ای این اقدام کردها را محکوم کرد و آن را توطئه‌ای کردی – ترکی علیه عراق دانست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها