امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89340
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «البوابة»،‌شیخ نبیل نعیم از فعالان سیاسی مصر و بنیان گذار گروه جهاد در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «البوابة»،‌شیخ نبیل نعیم از فعالان سیاسی مصر و بنیان گذار گروه جهاد در دوره انور سادات با اشاره به اینکه گروه داعش با فعالیت «ابراهیم عواد البکری» که در گذشته در آمریکا زندانی بود، آغاز شده اظهار داشت که عواد البکری پس از خروج از زندان به دیدن أبومصعب الرزقاوی رهبر القاعده عراق رفت و کمتر از یکماه مخفی‌گاه الزرقاوی هدف قرار گرفت.

شیخ نبیل نعیم با اشاره به اینکه البکری پس از آن تلاش کرد که گروه داعش را بر اساس ساختار القاعده در عراق طراحی کند، تاکید کرد که القاعده نسبت به داعش تردید داشت به ویژه پس از آنکه البکری میلیون‌ها دلار در طی یکماه هزینه کرد که باعث ایجاد تردید درباره منابع مالی این گروه شده بود.

این مبارز و فعال سیاسی در ادامه قطر را حامی مالی و ترکیه را حامی تسلیحاتی داعش معرفی کرد و گفت: جبهه النصره با هدایت آمریکا از ترکیه به سوریه رفت که دستگاه اطلاعاتی قطر هدایت این کار را بر عهده داشت.

وی تاکید کرد که داعش تاکنون یک آمریکایی را نکشته است ولی تنها در سامرا در یک هفته 1500 شیعه و سنی را کشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار