امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89342
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزراش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، عوامل گروه تروریستی الشباب سومالی شب گذشته با حمله به جمعیت در ...

به گزراش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، عوامل گروه تروریستی الشباب سومالی شب گذشته با حمله به جمعیت در حال تماشای مسابقه فوتبال در یک شهر ساحلی در کشور  کنیا، 48 نفر را کشتند.

بر اساس گفته‌های شاهدان عینی، اعضای الشباب پس از حمله به مردمی که در یک سالن مشغول تماشای بازی جام جهانی فوتبال بودند، به یک ایستگاه پلیس، یک بانک و دو هتل نیز حمله کردند و در مجموع 48 نفر را کشتند.

بر اساس این گزارش، افراد مسلح سوار بر خودروهایی که پرچم الشباب بر روی آنها به اهتزاز درآمده بوند، به مردم حمله کردند که این حمله و تیراندازی، تا ساعت 21 به وقت محلی ادامه داشته است.

«دیوید کیمایو» رییس پلیس کنیا از این حادثه به عنوان جنایتی هولناک یاد کرد و اعضای گروه تروریستی الشباب وابسته به القاعده را مظنونان این حمله دانست.
گروه الشباب نیز ساعتی بعد با انتشار بیانیه‌ای، ضمن قبول رسمی مسئولیت این حمله، خواستار پرهیز اتباع خارجی از سفر به کشور توریست‌پذیر کنیا شد.
در این بیانیه، السباب خطاب به دولتمردان کنیا گفته است: زمانی که در حال کشتار مردم ما در سومالی هستید، خیال صلح و آرامش در کشور خود را از سر بیرون کنید.

ارتش کنیا سه سال پیش با پیوستن به نیروهای ضدتروریسم اتحادیه آفریقا، وارد خاک سومالی شد و سلسله عملیاتی علیه الشباب انجام داد؛ عملیاتی که وعده انتقام این گروه تروریستی را درپی داشت.

الشباب گروهی افراط گراست که کنترل بخش‌هایی از مرکز و جنوب سومالی را در دست دارد و با اعمال قوانین بسیار سخت گیرانه، بارها باعث شورش مردم محلی و  استمداد آنها از دولت مرکزی و دیگر دولت‌های آفریقایی شده‌ است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار