امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89344
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس‌جمهور و رئیس امور زنان و خانواده در مراسم ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس‌جمهور و رئیس امور زنان و خانواده در مراسم بیستمین سالگرد برقراری روابط جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی در مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، امروز (دوشنبه) با بیان اینکه دوازده سال پیش تفاهم‌نامه همکاری در زمینه توسعه روابط زنان و خانواده بین جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی منعقد شده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون آمادگی خود را برای اجرای این تفاهم‌نامه همکاری دارد تا با توسعه روابط زنان در کنار مردان، جهانی عادلانه‌تر را با هم بسازیم.

وی با اشاره به سطح بالای روابط جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی گفت: سطح بالای روابط دو کشور به خوبی تمایل به توسعه روابط را نشان می‌دهد.

مولاوردی با تأکید بر اینکه موقعیت استراتژیک دو کشور زمینه مناسبی را برای نقش‌آفزینی جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی در تعاملات منطقه‌ای ایجاد می‌کند، اظهار داشت: عضویت دو کشور در جنبش عدم‌تعهد در ایجاد و حفظ صلح و امنیت و دوستی در سراسر جهان بین جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی می‌تواند منجر به همکاری و هماهنگی بیشتری بین رؤسای دو کشور شود.

معاون رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: با اقبالی که جهانیان و مجمع عمومی سازمان ملل متحد از پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اتحاد جهانی علیه خشونت و افراطی‌گری نشان داده شد، مسئولیت ایران را برای همکاری مشترک دوچندان می‌کند، به ویژه در زمانی که به نام دین اسلام که پیامبر آن پیامبر نور و رحمت است، افراطی‌گری در سطح جهان تودیع و به سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.

مولاوردی افزود:‌ افراطی‌گری در سراسر جهان در حالی است که در نیجریه دختران به بهانه دین و حق تحصیل به نام دین اسلام می‌ربایند و دختر پاکستانی را مورد هدف قرار می‌دهند و در افغانستان دختر افغانی را مسموم می‌کنند و در جاهای دیگر جهان آنها را وادار به جهاد نکاح می‌کنند که در این باره مسئولیت کشورهایی که عدالت را مدنظر خود دارند و آن گسترش می‌دهند، اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

رئیس مرکز امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: رویکرد دولت یازدهم در تعامل سازنده با جهان مبتنی بر برابری و گفت‌وگو است و در داخل کشور هم به راحتی قابل تحقق است و بنای دولت یازدهم هم بر آشتی در سطح داخلی و خارجی با همگان است.

وی اظهار داشت: تحریم‌های ناعادلانه یکجانبه غرب علیه جمهوری اسلامی ایران متأسفانه زنان و کودکان را مورد هدف قرار داده و امروزه ایران آماده‌تر از همیشه برای توسعه پایدار و همه‌جانبه خود، برای نقش‌آفرینی در منطقه و در عرصه بین‌الملل است.

مولاوردی در پایان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای اجرای تفاهم‌نامه همکاری که 12 سال پیش بین ایران و آفریقای جنوبی امضاء شده بود اعلام می‌دارد تا با توسعه، روابط زنان در کنار مردان، جهان عادلانه‌تری را بسازیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها