امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۸:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89365
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، وزارت کشور تاجیکستان اعلام کرد که در تاریخ 19 ژوئن سال جاری کنفرانس علمی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، وزارت کشور تاجیکستان اعلام کرد که در تاریخ 19 ژوئن سال جاری کنفرانس علمی «مقابله با تروریسم و افراط گرایی» را در دوشنبه برگزار خواهد کرد.

به گزارش سایت وزارت کشور تاجیکستان، این همایش با عنوان «مقابله با تهدیدهای امنیتی در آسیای مرکزی؛ دستاوردهای تاجیکستان در مبارزه با تروریسم، افراط گرایی و فساد و رشوه خواری» با حضور کارشناسان و تحلیلگران برگزار خواهد شد.

«منصور بخاری‌اف» مشاور ارشد وزارت کشور تاجیکستان تأکید کرد که این جمهوری در اواخر قرن 20 و اوایل قرن 21 همانند سایر کشورها با تروریسم و افراط گرایی مواجه شد و تصویب قوانین جدید برای مقابله با این پدیده‌ها زمینه مبارزه جدی با علل و عوامل این نوع تهدیدات را فراهم ساخت.

وی معتقد است که برخی از سازمان های افراطی با استفاده از گرایش اسلامی مردم و به ویژه نسل جوان تلاش می‌کنند که شهروندان تاجیکستان را علیه دولت این کشور تحریک کنند؛ از این رو ساختارهای امنیتی تاجیکستان برای مقابله با تروریسم، افراط گرایی، قاچاق انسان و فساد، رشوه خواری از تمام امکانات خود استفاده خواهند کرد.

سرپرست سفارت آمریکا در ترکمنستان تعیین شد

رئیس جمهور آمریکا سفیر سابق این کشور در ترکمنستان را به عنوان سرپرست موقت سفارت آمریکا در عشق‌‏آباد تعیین کرد.

سفارت آمریکا در عشق‏‌آباد با صدور بیانیه‌‏ای ضمن تأیید مطلب فوق تصریح کرد که «لورا کندی» که در سال‌های 2001 الی 2003 میلادی بعنوان سفیر آمریکا در ترکمنستان فعالیت کرده‏ و تا زمان تصویب کاندیداتوری سفیر جدید آمریکا در ترکمنستان به عنوان سرپرست سفارت آمریکا در عشق‏‌آباد تعیین شده‏ است.

سرپرست موقت سفارت آمریکا در عشق‏‌آباد از دیپلمات‌های کهنه کار دیپلماسی آمریکا محسوب می‌شود که فعالیت دیپلماتیک خود را 39 سال پیش آغاز کرده و از دیپلمات‌های بازنشسته وزارت خارجه آمریکا می‌باشد.

از سوی دیگر، تعیین سرپرست موقت سفارت آمریکا در عشق‏‌آباد درحالی است که وزارت خارجه آمریکا «آلن ماستارد» را به عنوان سفیر جدید آمریکا در عشق‏‌آباد به سنای آمریکا معرفی کرده است.

بسته شدن دفتر حزب نهضت اسلامی در ولایت سغد تاجیکستان

دفتر حزب نهضت اسلامی در شهر «خجند» مرکز ولایت سغد در شمال تاجیکستان از سوی مأموران سازمان بهداشت این کشور بسته شد.

بنابر بیانیه دفتر مطبوعاتی این حزب برای دومین بار است که در سال جاری چنین اقدامی را برای محدود کردن فعالیت سیاسی و اداری حزب در این منطقه انجام داده است.

در همین حال، «الهام‌جان یعقوب‌اف» رئیس بخش ولایتی حزب نهضت اسلامی تاجیکستان به خبرنگاران گفت که هشدار کتبی و مهر مسدود شدن دفتر روز یک‌شنبه گذشته (25 خرداد) در زمان اتمام کار کارمندان ابلاغ شده بود.

وی افزود: براساس توافق طرفین امروز، دوشنبه (26 خرداد) مأموران مرکز بهداشتی ولایت سغد در دفتر حاضر شده و فعالیت این دفتر را مسدود کردند.

این مقام حزب نهضت اسلامی تصریح کرد که پس از تلاش‌های فراوان، مقامات شهرداری خجند به آنان اعلام کردند که تصمیم بستن دفتر این حزب براساس طرح نوسازی خیابان و محله‌های شهر اتخاذ شده و براساس طرح جدید با تخریب ساختمان دفتر حزب، بجای آن پارک و بلوار ساخته خواهد شد.

این مقام دفتر منطقه‌ای حزب با ابراز نگرانی گفت: چند ماه پیش در «اسفره» و «اسپتمان» از دیگر نواحی ولایت سغد نیز دفاتر حزب نهضت اسلامی‌ را مقامات محلی به بهانه‌های مختلف پلمپ کردند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها