امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89367
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «فایننشال تایمز»، «جک استراو» رئیس مشترک گروه پارلمانی انگلیس و ایران روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «فایننشال تایمز»، «جک استراو» رئیس مشترک گروه پارلمانی انگلیس و ایران روز دوشنبه از احتمال مستقر شدن «آجی شارما» کاردار این کشور در تهران خبر داد.

آقای شارما از سال گذشته و در پی از سرگیری روابط دیپلماتیک تهران-لندن به عنوان کاردار غیرمقیم انگلیس منصوب شد. وی در این مدت چندین بار به ایران سفر کرده است.

اظهارات آقای استراو پس از آن بیان شد که «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس روز دوشنبه در پارلمان این کشور از قریب‌الوقوع بودن تغییر در وضعیت روابط دیپلماتیک دو کشور خبر داد. وی گفت به زودی اطلاعیه‌ای در این رابطه صادر می‌کند.

اظهارات آقای هیگ گمانه‌زنی‌هایی را در رابطه با احتمال بازگشایی سفارت دو کشور مطرح کرده است. سخنگوی وزارت خارجه انگلیس از تائید یا رد این گمانه‌زنی‌ها خودداری کرده است.

با این حال، وزیر خارجه اسبق انگلیس می‌گوید: «ممکن است (اطلاعیه هیگ) این باشد که آقای شارمان در ایران مقیم شود. بحران عراق نشان می‌دهد که باید هرچه سریعتر روابط خود با دولت ایران را تقویت کنیم. آن‌ها در رابطه با افغانستان متحدان قابل اتکایی بودند و در عراق نیز منافع آن‌ها مانند ما در این است که عراق باثبات باشد.»

ایران و انگلیس از تابستان سال گذشته و پس از دیدار وزیران خارجه دو کشور تصمیم به از سرگیری روابط دیپلماتیک که از سال 2011 قطع شده بود، گرفتند. آقای هیگ روز یکشنبه نیز برای بحث در مورد اوضاع عراق با «محمد جواد ظریف» همتای ایرانی خود، تلفنی صحبت کرد.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها