امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89384
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
اصغر محمدی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در زنجان ابراز کرد: جشنواره تئاتر شهرستانی در مرداد ماه امسال برگزار خواهد شد. وی با معرفی نمایش خود ...

اصغر محمدی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در زنجان ابراز کرد: جشنواره تئاتر شهرستانی در مرداد ماه امسال برگزار خواهد شد.

وی با معرفی نمایش خود افزود: این نمایش با عنوان "بعد از ظهر یک روز ماهیگیری" بیانگر موضوع مهم جنگ است و در این نمایش سعی شده است به عواقب جنگ پرداخته شود و از این رو مخاطب با این موضوع ارتباط برقرار کرده و با آثار مخرب جنگ آشناتر شود.

این کارگردان با بیان اینکه این امسال بیست و پنجمین دوره جشنواره تئاتر استانی برگزار می‌شود تصریح کرد: در این تئاتر علاوه بر پرداختن به موضوع جنگ به مفهومی از ضد جنگ اشاره می‌شود و در بطن نمایش مخاطب شاهد نتایج نامطلوب جنگ بر انسان‌ها و به‌‌ویژه زنان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سه نفر به‌عنوان بازیگر در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند، اظهار کرد: در این نمایش 40 دقیقه‌‌ای سه نفر شامل دو بازیگر زن با سابقه استان و یک مرد بازی می‌کنند که کار تمرین آن از اوایل خردادماه آغاز شده و امیدوارم تمرین و تلاش اعضای تیم نتیجه خوبی را به دنبال داشته باشد.

محمدی از حمایت نامطلوب مسئولان سخن به میان آورد و گفت: متاسفانه این روزها شاهد حمایت مناسب مسئولان از تئاترهای عمومی نیستیم و در واقع فقط از نمایش‌هایی استقبال و حمایت می‌شود که موضوعات آنها سفارشی باشد در غیر این صورت حمایتی وجود نخواهد داشت.

وی عنوان کرد: به همین دلیل این روزها شاهد فعالیت هنرمندان فقط در بخش جشنواره هستیم و در بخش تئاتر عمومی آثار چندانی به چشم نمی‌خورد و  از این رو این موضوع در نوع خود به معضلی جدی تبدیل شده است که این هنر را تهدید می‌کند.

این کارگردان دلیل فعالیت امروز هنرمندان در عرصه تئاتر و نمایش را چیزی جز علاقه ندانسته و عنوان کرد: از آن‌جایی که حمایت مناسبی از این قشر هنرمند نمی‌شود فعالیت هنرمندان برای اجرای نمایش و تئاتر صرفا از روی علاقه بوده و از این رو هنرمند نمی‌تواند به‌عنوان منبع درآمد بر این هنر حساب کند.

وی یکی از معضلات عرصه تئاتر را هدایت تئاتر به سمت موضوعات خاص دانست و متذکر شد: تئاتر هنری است که به واسطه آن هنرمند به معضلات موجود در جامعه می‌پردازد و به همین دلیل نباید هنر تئاتر را در سوی خاصی جهت‌دهی کنیم در حالی که روح تئاتر با محدود کردن موضوعات منافات دارد.

این کارگردان ابراز کرد: هنرمند همیشه باید یک گام از مخاطب جلوتر بوده و با بیان مشکلات در قالب نمایش و ارائه راهکارهای مناسب در تئاتر مخاطب را ضمن آگاهی بخشی با مسائل موجود در جامعه در راستای حل مشکلات رهنمون کند.
انتهای پیام/2308/الف30/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار