امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۰۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89386
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
احمد شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون بازخوانی تحلیلی، انتقادی منابع داستان‌نویسی ...

احمد شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون بازخوانی تحلیلی، انتقادی منابع داستان‌نویسی اظهار داشت: طی 7 ماه گذشته جلسات و نشست‌هایی با حضور جمعی از داستان‌نویسانی که مدرس داستان نویسی هم هستند در انجمن قلم برگزار شده است و جمع محدودی از داستان نویسان مدرس در آن شرکت داشتند.

وی به اهداف برپایی این نشست‌ها اشاره و تصریح کرد: هدف از برگزاری این نشست‌ها این بود که یکی از ضرورت‌های مهم در حوزه ادبیات داستانی را تامین کنیم و آن رسیدن به طرح درسی در حوزه آموزش داستان‌نویسی متناسب با اهداف و رویکردهای انقلاب اسلامی است چرا که منابع نظری در کشور ما عمدتا ترجمه‌ای است و اغلب تالیفات هم ریشه در اصول و مبانی غربی دارند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین دلایل رواج برخی شبهات شبه روشنفکران در حوزه ادبیات همین موضوع است بنابراین با جمعی از دوستان حدود 7 ماهی است گردهم آمده‌ایم و کار را آغاز کرده‌ایم، روال اینگونه است که در طول جلسات با موضوع عناصر داستان، جستجو و تحقیق جامعی در منابع نظری و کتاب‌های موجود صورت می‌گیرد ضمن ارائه نقل قول‌های مختلف با توجه به نگاه انتقادی  به تعریف و مبنای واحدی می‌رسیم.

شاکری با افزودن این مطلب که 12 جلسه طی 7 ماه برگزار شده است، خاطرنشان کرد: اکنون در حال پیاده سازی و بازبینی متن این نشست‌ها هستیم، که احتمالا این 12 جلسه در دو مجلد تنظیم، تدوین و منتظر خواهد شد.

وی با اشاره به اسامی برخی حاضران در این جلسات تصریح کرد: سهیلا عبدالحسینی، مریم مغانی، حسن گلچین در کنار برخی دیگر از مدرسان در این نشست‌ها حضور داشتند.
انتهای پیام/ و
برچسب ها:
آخرین اخبار