امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8939
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۶
تعداد بازدید: 144
عبدالله بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به مشکلات تولید فرش دستباف در کشور اظهار داشت: با توجه به تغییر ارز و ...

عبدالله بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به مشکلات تولید فرش دستباف در کشور اظهار داشت: با توجه به تغییر ارز و افزایش هزینه‌ها، قیمت مواد اولیه چند برابر شده که در چرخه تولید تا توزیع خلل وارد کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 60 درصد قالیبافان با مشکل سرمایه در گردش برای تامین مواد اولیه و راه‌اندازی کسب وکار روبرو هستند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف کشور در خصوص سند توسعه تعاون و نیز اصلاح قانون تعاون گفت: دولت در این زمینه رویکرد خوبی داشته اما بحث اصلی چگونگی اجرای این برنامه‌ها است که با واقعیت موجود به نظر همراه با مشکلاتی است.

این فعال تعاونی تاکید کرد: یکی از مشکلات بخش تعاون که به این بخش ضربه زد ادغام وزارتخانه بود که در حال حاضر حمایت‌های درست و به موقعی انجام نمی شود و نیز منابعی اختصاص نمی‌یابد.

بهرامی با بیان اینکه بیش از 3 هزار تعاونی فرش دستباف در کشور وجود دارد، بیان داشت: با توجه به پتانسیلی که فروش فرش دستباف دارد می تواند برای کشور ارزآوری داشته باشد.

وی افزود:‌ حضور فرش دستباف کشور در نمایشگاه‌های خارجی می‌تواند ظرفیت و بستر خوبی برای فعالیت این بخش باشد.

این فعال تعاونی‌ها از راه اندازی نمایشگاه عراق خبر داد و تصریح کرد: دکور سازی نمایشگاه انجام شده و ماه آینده پایان می یابد تا بتوان در عرصه بین المللی حضور یافت.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار