امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89393
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نشست خبری بهنام احمدپور مبارکه مدیر شبکه رادیویی جوان صبح امروز با حضور کاظم داداشی مدیر گروه جوان و اندیشه، ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، نشست خبری بهنام احمدپور مبارکه مدیر شبکه رادیویی جوان صبح امروز با حضور کاظم داداشی مدیر گروه جوان و اندیشه، حمیدرضا افتخاری مدیر گروه جوان و ورزش و تفریحات رادیو جوان، مسعود صالحی مدیر روابط عمومی رادیو جوان، محمدباقر پروین نژاد مدیر گروه طرح و برنامه، مهدی زریباف مشاور مدیر شبکه و اهالی رسانه صبح امروز برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این نشست احمدپور در سخنانی گفت: از دو سال قبل برنامه ریزی سه ساله رادیو جوان را کلید زدیم و بعضی طراحی ها صورت گرفت تا ما بتوانیم شرایط بهتری در جذب کیفی داشته باشیم. برنامه ریزی که دنبال کردیم نتایج خوبی داشت. راجع به دست آوردها اگر صحبت کنیم، خوشبختانه شروعش از ابتدای سال 93 بود. سال 92 البته برای ما سال استثنائی بود و در هر جشنواره و هر حوزه ای که ارزیابی ها صورت گرفت ما نتایج خوبی داشتیم. از انتخاب رادیو جوان به عنوان شبکه برتر رادیویی و بحث افزایش مخاطب شبکه تا انتخاب 2 برنامه این شبکه در جشنواره جهانی ای بی یو که برای اولین بار صورت گرفت و شاید دیگر اتفاق نیافتد.

وی ادامه داد: تغیر جدول پخش رادیو جوان نیز از نکات دیگری بود که مورد توجه شورای نظارت بر سازمان صداوسیما قرار گرفت و یک هفته پیش نامه ای را ارسال کردند که در آن ضمن تقدیر اعلام شده بود که رویکرد و شیوه رادیو جوان می تواند الگویی برای سایر شبکه ها باشد.

احمدپور تصریح کرد: امسال هم از ابتدای سال این روند ادامه پیدا کرده است و در جشنواره صدا رادیو جوان بیشترین جوایز را به خود اختصاص داده است. البته ما امسال هم 5 برنامه به جشنواره ای بی یو ارسال کرده ایم که امیدوارم موفقیت سال گذشته تکرار شود.

وی با بیان اینکه بعد از تغییر جدول پخشی که در مهرماه داشته ایم، بعضی از برنامه ها با توجه به پایان دوره طراحی و پخششان قرار شد جایگزین بشوند و برخی برنامه ها با توجه به نظر مخاطبان تغییر کرد. ضمن اینکه بیشتر گویندگان و مجریان ما تغییر کرده اند. استفاده از شاخص ترین گویندگان و مجریان و تیم های برنامه ساز یکی از اولویت های ماست. برای بامدادهای روز شنبه آقای احسان علیخانی برنامه را اجرا می کنند و روز یکشنه نیما رئیسی و دوشنبه بهنام تشکر و طوفان مهردادیان، سه شنبه امیر احمدی و رضا رفیع، چهارشنبه بهروز تشکر و سعید پور محمدی، روزهای پنجشنبه فرزاد حسنی و جمعه ها فاطمه صداقتی اجرای برنامه را برعهده دارند. 

وی ادامه داد: برنامه دیگری که اضافه شده برنامه هوای سحر به جای عابران سپید است که از ساعت 3 تا 5 با اجرای امیر صمصامی و حامد مشکینی پخش می شود. جوانی دربست نیز که ساعت 10 پخش می شد، با فضای جدید و تعریف نو کار می شود. برنامه کوک نیز برنامه موسیقی محور ماست. برنامه جدید دیگری در شبکه جوان تهیه شده که مستند است. این برنامه روزهای شنبه جریان نام دارد و به حوزه سلامت می پردازد. روزهای یکشنبه راه و بی راه نام دارد و به عرفان های نوظهور می پردازد. روزهای سه شنبه نام این مستند مخاطب خاص است که به آسیب های اجتماعی می پردازد.چهارشنبه ها نیز این برنامه آتش پنهان نام دارد که به مواد مخدر و اعتیاد می پردازد.

مدیر رادیو جوان نیز گفت: برنامه روز به خیر اقتصاد نیز به مسائل اقتصادی به عنوان دغدغه جوانان می پردازد و برنامه قدیمی کافه رادیو که از برنامه های قدیمی ماست با توجه به تغییر فصل ساعت پخش متفاوتی خواهد داشت. برنامه با من حرف بزن نیز  با موضوع ازدواج و طلاق به روی آنتن می رود. چهار چهار دو نیز برنامه فوتبالی ماست و دوشنبه نیز عصر اندیشه به رفع شبهات دینی می پردازد. چهارشنبه ها نیز برنامه آپارات با موضوعات سینمایی روی آنتن می رود. پنجشنبه و جمعه نیز ویتامین جی درباره تغذیه و مسائلی که امروز درگیر آن هستیم پخش می شود. برنامه جدیدی موسیقی من نیز جمعه شب ها پخش می شود که به فضای موسیقی روز می پردازد.

به گزارش فارس، در بخش دیگری از این مراسم کاظم داداشی مدیر گروه جوان و اندیشه رادیو جوان در سخنانی درباره ویژه برنامه های رادیو جوان در ماه رمضان گفت: از حدود 3 ماه پیش فراخوانی در سطح شبکه ارائه شد و برنامه سازان دعوت شدند تا با توجه به مولفه هایی که مشخص شده، آثار و طرح های خود را ارائه دهند. در این دوره زمانی طرح ها دریافت شد و با توجه به ظرفیت کنداکتوری شبکه طرح ها بررسی شدند.

وی افزود: برنامه سحرگاهی ما «خدا اجازه هست» است که خیلی با استقبال مواجه شد و امسال با تغییراتی هر سحر ساعت 3 تا 5 روی آنتن می رود. مجتبی حسنی مشاور محتوایی و سیروس رجبی تهیه کننده و سعید پور محمدی مجری این برنامه است. برنامه ظهرگاهی ما نیز ظهر زنده است که با اجرای خانم ها توکل و عباسی روی آنتن می رود. «این سفره آسمانی است» نیز ویژه برنامه افطار ماست که به تهیه کنندگی عباس پیری و مشاوره کیاناز کاوه پخش می شود. مجری این برنامه هنوز قطعی نیست و سعی ما در استفاده از گویندگان شاخص است.

وی ادامه داد: پخش تلاوت ترتیل نیز هر روز از 5 تا 6 صبح با قرائت محمد جبرئیل روی آنتن می رود و یک برنامه 15 دقیقه ای نیز تحت عنوان «حواست بهم هست» نیز داریم. همچنین قرآن ناطق برای شب های قدر نیز و خدایی که در این نزدیکی است نیز داریم. برای ایام شهادت حضرت علی(ع) مجموعه برنامه های محراب و رستگاری تدارک دیده شده است. پخش سخنرانی نیز از جمله برنامه های دیگر ماست. پیش از این تمرکز روی قاریان بود که امسال تمرکز ما روی حافظان است. سخنرانی های ما در دو قالب کلیپ صوتی در طول ماه رمضان با زمان 2 الی 3 دقیقه ای و قالب دیگر بین 45 تا 40 دقیقه است که برای شب های قدر طراحی شده است و 5 سخنرانی به این شکل داریم. برنامه «خدا را شکر» طی دو روز در ساعت های مختلف پخش خواهد شد که ویژه عید سعید فطر است.

مدیر گروه جوان و اندیشه رادیو جوان درباره ویژگی برنامه های ماه رمضان امسال گفت: با توجه به تأکیدات ریاست سازمان ما به بحث مناسک سازی و افطاری ساده توجه داشتیم و امسال به بحث آیین پیشواز می پردازیم و قرارست از ظهر روز 30 شعبان تا سحرماه رمضان روی مفهوم پیشواز از ماه رمضان بیشتر کار شود. در دل برنامه«ظهر زیبا» به حافظان قرآن توجه ویژه ای کرده ایم و از تلاوت قرآن و اذان به صورت زنده در این برنامه استفاده می کنیم. معمولا به معرفی جوانان موفق در برنامه های اذان گاهی می پردازیم. با ستاد اقامه نماز تعامل پیدا خواهیم کرد و امیدواریم در قالب اذان گاهی به این حوزه ها بپردازیم.

درادامه حمیدرضا افتخاری مدیرگروه جوان ورزش و تفریحات درباره برنامه های جام جهانی بیان کرد: برنامه ریزی برای پوشش برنامه های جام جهانی از دی ماه سال گذشته شروع شد که یکی« جام ایرانی» است که با شروع جام جهانی شروع شد و برنامه دیگری به نام« قهوه، فوتبال، برزیل» به معرفی تیم های جام جهانی از اول خرداد تا هفته اول تیر ادامه داد. برنامه«تیتر داغ» نیز بیشتر به پوشش اخبار می پردازد. پخش مستقیم بازی ها را شبکه جوان انجام می دهد. 29 بازی از 64 بازی را تحت پوشش پخش زنده قرار می دهیم. از جمله کل بازی های گروه 6 که ایران در آن بازی می کند پخش زنده دارد. گزارشگران نیز اسکندر گوتی، پیمان طالبی و امیرحسین بابازاده هستند.

افتخاری افزود: نیم ساعت قبل از شروع بازی درباره بازی صحبت می شود و در انتها به تحلیل بازی می پردازیم. استیلی، درخشان و زرینچه کارشناسان برنامه هستند.

مدیرگروه جوان ورزش و تفریحات درباره مسابقه های رادیوجوان تشریح کرد: ما 3 مسابقه در قالب برنامه ها داریم که چهارمین مسابقه طنز قند پهلو را با موضوع اعتیاد داریم که متون طنز در اختیار ما قرار می گیرد و در این دوره بحث اجرای برنامه را نیز پیگیری کردیم. چهارمین فصل مسابقه«صدا آزاد» در عرصه موسیقی از هفته ضبط می شود و پخش آن بعد از ماه رمضان است. برنامه نوشدارو نیز هفته گذشته دومین برنامه را روی آنتن برده است که یک مجله رادیویی است که سرپرست آن امیرزراندوز است. گویندگان شبکه هم برای حمایت از تیم ملی در روز اول برنامه«موسیقی من» رونمایی شد.

محمدباقر پروین نژاد مدیر طرح و برنامه رادیو جوان نیز در ادامه درباره تغییرات جدول پخش یادآور شد: نزدیک به 200 طرح پس از فراخوان به شورای طرح و برنامه تحویل شد و بعد از آن 30 جلسه بررسی طرح ها انجام شد و 70 طرح انتخاب شد و به جلسات نهایی ارسال شد. حدود 60 برنامه برای ساخت نمونه انتخاب شد که تغییرات جدول پخش حاصل این روند است.

مهدی زریباف نیز مشاور مدیر رادیو جوان درباره برنامه«موسیقی من» گفت: موسیقی من با هدف اطلاع رسانی در حوزه آخرین اخبار موسیقی است. این هفته یک کار از امین حیایی با عنوان«زندگی سفید» بلافاصله بعد از پخش در فضای مجازی در این برنامه پخش شد.دو قطعه موسیقی دیگر نیز قرار است این هفته برای ما بفرستد. دو کار از محمد سریر داریم که هیچ گاه پخش نشده است. پخش موسیقی سنتی با فضای جدید و یک ترانه محلی داریم که این هفته پخش شد.

وی در پایان گفت:خاطرات هنرمندان در حوزه موسیقی در این برنامه گفته می شود و برخی جوانان نیز از فضای کنسرت ها صحبت می کنند. سعی می کنیم در این برنامه ذائقه سازی و سلیقه سازی درباره موسیقی سنتی و محلی داشته باشیم و سعی می کنیم آلبوم موسیقی همایون شجریان و وحید تاج پخش می کنیم تا فضای موسیقی ها جدید و تازه باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها