امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89403
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 204
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، فیروز فاضلی ظهر امروز در جمع تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان اظهار کرد: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، فیروز فاضلی ظهر امروز در جمع تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان اظهار کرد: نمایش مذهبی ریشه در فرهنگ مردم گیلان دارد.

وی از تعزیه‌خوانی

به گویش گیلکی در گیلان خبر داد و افزود: نمایش مذکور در دهه نخست ماه محرم در استان برگزار می‌شود.

فاضلی با اشاره به برگزاری تعزیه در بعضی از مراسم‌های ترحیم در گیلان، بیان کرد: تعزیه‌خوانی در مراسم‌های ترحیم در منطقه سنگر رشت برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه به ریشه واژه‌های قرآنی در بافت مردمی این استان اشاره کرد و گفت: واژه‌های قرآنی وارد گویش گیلکی شده و این فرهنگ باید گسترش بیشتری پیدا کند.

وی با بیان اینکه دانش نسل کنونی از نسل‌های گذشته بیشتر است، تصریح کرد: درونی شدن اطلاعات تبدیل به منش در افراد می‌شود.

فاضلی اضافه کرد: سیاست‌گذاری‌ها باید در راستای تبدیل اطلاعات به منش در جامعه باشد و نهادینه شدن فرهنگ قرآنی در نسل جوان این امر را فراهم می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ایجاد منش در جامعه را برای تمام عمر انسان‌ها دانست و گفت: جوان تلاش می‌کند منش برگرفته از قرآن را در تمام زندگی اجرا کند.

وی هم‌صدایی در برنامه‌های قرآنی را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت تمام دستگاه‌ها هم‌پوشانی برنامه‌های قرآنی است.

فاضلی فعالیت‌های قرآنی را وظیفه تمام مسلمانان و انسان‌ها خواند و یادآور شد: درونی کردن مفاهیم قرآنی حائز اهمیت است و این موضوع باید برای غنی کردن برنامه‌ها تداوم داشته باشد.

این مسئول، به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: ماه قرآن باید در شهر جلوه پیدا کند.

*ارتقای تلاوت قاریان قرآن گیلانی

مسئول دارالقرآن کریم اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان نیز در جلسه مذکور با اشاره به اینکه ارتقای تلاوت قاریان قرآن با رشد شکوفه‌های قرآنی امکان‌پذیر است، بیان کرد: سال گذشته برنامه ترتیل قرآن کریم به صورت پخش زنده از سیمای مرکز گیلان اجرا شد.

حمید کوه‌پیما از کسب رتبه هفتم کشوری برنامه مذکور خبر داد و تصریح کرد: امسال برنامه ترتیل قرآن کریم همزمان با ماه مبارک رمضان با همکاری و فراخوان دستگاه‌های اجرایی گیلان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/84001/ح30/پ3003

برچسب ها:
آخرین اخبار