امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89420
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه مصری التحریر، جنبش خدمت به رهبری فتح‌الله گولن برای نفوذ هر چه بیشتر در جهان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه مصری التحریر، جنبش خدمت به رهبری فتح‌الله گولن برای نفوذ هر چه بیشتر در جهان عرب اقدام به تاسیس یک شبکه تلویزیونی به نام «حراء» کرده است.

این شبکه تلویزیونی که پخش آزمایشی آن آغاز شده و شعارش «زبان حقیقت» است نخستین شبکه خصوصی ترکیه‌ای است که به زبان عربی برنامه پخش می‌کند.

یوسف اگار مدیر این شبکه با بیان اینکه فکر تاسیس این شبکه به 3 تا 5 سال پیش بازمی‌گردد، می‌گوید: هدف ما ایجاد پل محبت و آشنایی بین ملت‌هاست و این شبکه تنها عرب‌ها را مخاطب خود نمی‌داند بلکه کسانی که به زبان قرآن آشنایی دارند از ایران تا جنوب شرق ترکیه تا مرزهای سوریه و لبنان تا جنوب سودان و غرب آقریقا مورد توجه ماست و امروز پوشش ما تمام این جغرافیا با 400 میلیون نفر را در بر می‌گیرد که آن را «جغرافیای حراء» نامگذاری کرده‌ایم و ورای این جغرافیا محدوده شبکه «ابروآفریقیا» شروع می‌شود که می‌توانیم با آن کل قاره آفریقا را پوشش دهیم.

وی محتوای این شبکه را متنوع می‌خواند و می‌افزاید: در این شبکه مباحث مختلف زندگی و فرهنگ و اجتماع را مطرح می‌کنیم و برنامه‌هایی برای زنان و کودکان و سریال‌های دوبله شده به عربی و برنامه‌های هنری، فرهنگی و آموزشی داریم و در کنار آن تجربیات جنبش خدمت را ارائه کرده و همچنین دروس فتح‌الله گولن را به زبان عربی عرضه می‌کنیم.

اگار درباره نیروی انسانی این شبکه هم می‌گوید: بسیاری از برادران [ترک] ما پیشتر به کشورهای عربی مهاجرت کرده و آنجا زندگی کرده‌اند و یا دانشجویانی که به خوبی زبان عربی را می‌دانند و یا کسانی که از کشورهای عربی زن گزیده‌اند نیروی انسانی ما را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها