امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89435
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، نرگس کمالی بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه توسعه مشارکت شورای استان با آموزش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، نرگس کمالی بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه توسعه مشارکت شورای استان با آموزش و پرورش که در محل اداره کل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد، اظهار داشت: فرهنگیانی که به عضویت شورای اسلامی شهرها درآمدند از مشکلات و دغدغه معلمان آگاهند.

وی با اشاره به اینکه وقتی مشکلات آموزش و پرورش مطرح می‌شود از جایگاه شورایی باید برای رفع آن اقدام کرد، افزود: بین وزارت آموزش و پرورش با شورای عالی استان‌ها تفاهم‌نامه همکاری منعقد شد.

این مسئول تصریح کرد: هفته گذشته وزیر آموزش و پرورش مهمان چمران رئیس شورای عالی استان‌ها بود.

کمالی با بیان اینکه مفاد تفاهم‌نامه همکاری دو نهاد مردمی و اجرایی باید از سطح کلان تا در حد شهرستانی و منطقه‌ای گسترش یابد، تصریح کرد: کارگروه توسعه مشارکت شورای استان و اداره کل آموزش و پرورش باید برای تبیین اجرای سیاست‌ها تفاهم‌نامه دو دستگاه باشد.

وی افزود: شهرداری و شوراهای شهر می‌توانند در مباحث عمرانی و فرهنگی با آموزش و پرورش همکاری دو سویه داشته باشند.

عضو شورای اسلامی شهر زیراب سوادکوه با اشاره به اینکه آموزش و پرورش با همکاری شورای شهر می‌تواند در بهسازی فضاهای آموزشی تلاش کند، تصریح کرد: تعداد معلمان عضو شورای شهرها ظرفیتی برای اخذ مصوبات قانونی برای حل مشکلات فرهنگیان هستند.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای مازندران نیز با اشاره به اینکه شورای شهر به عنوان پدر و مادر ادارات در شهرها فعالیت می‌کند، گفت: با ایجاد مدیریت واحد شورای شهر به‌درستی بر ادارات نظارت دارد.

نازبانو عزیزی‌کناری با بیان اینکه شورای شهر در حمایت از معلمان باید به فکر دانش آموزان هم باشد، تصریح کرد:  در برخی از شهرها بسیاری از دانش‌آموزان ساعی به لحاظ نداشتن تمکن مالی در معرض خطر اجتماعی قرار گرفته و یا ادامه تحصیل ناممکن می‌شود.

عزیزی‌کناری استفاده از ظرفیت خیران و مشارکت مردمی را در حل مشکلات آموزش و پرورش جدی دانست و ادامه داد: رسیدگی به مدارس غیردولتی از مورادی است که آموزش و پرورش باید به آن توجه کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای مازندران نیز با اشاره به اینکه برای حل مشکلات اقتصادی آموزش و پرورش باید از ظرفیت‌های مازاد منابع غیر موجود استفاده شود، گفت: فرهنگیان باید از منابع موجود برای توسعه آموزش و پرورش استفاده کنند.

کریم میریبا تاکید بر اینکه آموزش و پرورش با کمک شوراها باید اقتصادی شود، افزود: اتکا به منابع دولتی آموزش و پرورش را محدود می‌کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای مازندران نیز با اشاره به اینکه 12 اصل قانون اساسی به فعالیت‌هایی شورایی تاکید دارد، گفت: آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت‌های شورای استان و شهر به حل مشکلات موجود بپردازد.

کوروش یوسفی وجود هفت هزار و 200 نفر عضو شورای شهر در شورای استان را ظرفیتی برای بهره‌برداری از حداقل مشارکت مردمی برای رفع مشکلات آموزش و پرورش دانست و افزود: تکریم معلمان یعنی ارج نهادن به فکر و اندیشه، برخی دستگاه‌های اجرایی معلمان را باور ندارند.

این عضو شورای اسلامی شهر ساری خاطرنشان کرد: شورای شهر با همکاری شهرداری برای حل مشکلات رفاهی معلمان گام بر می‌دارد.

یوسفی دعوت از مدیرکل آموزش و پرورش در جلسه شورای استان را یکی از راهکارها برای بیان پیشنهادات به منظور حل مشکلات فرهنگیان دانست و یادآور شد: فضایی ایجاد شود تا از نظرات نخبگان و دانشگاهیان برای پیشبرد اهداف استفاده شود.
انتهای پیام/86006/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها