امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89436
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
صادق زیباکلام فعال اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره انتقاد برخی اصلاح‌طلبان از ...

صادق زیباکلام فعال اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره انتقاد برخی اصلاح‌طلبان از پدرخواندگی کارگزاران برای جریان اصلاح‌طلبان اظهار داشت: اصلاح‌طلبی و اصلاحات خواستن در ایران یک گروه و یا یک شخصیت نیست بلکه اصلاحات در واقع یک طیف و یک مجموعه است همانطور که اصولگرایی نیز این چنین است.

زیباکلام با بیان اینکه از جبهه مشارکت و دفتر تحکیم وحدت که غیرقانونی اعلام شده‌اند تا کارگزاران و حزب اعتدال و توسعه همه اصلاح‌طلب محسوب می‌شوند، گفت: همه آنها خواهان تغییر و تحول، آزادی‌های سیاسی، رفع حصر و نظارت استصوابی و حاکمیت قانون هستند.

این فعال اصلاح‌طلب درباره اینکه چه تفاوت‌هایی برای خاستگاه این احزاب قائل هستید، تصریح کرد: خواستگاه بعضی از آنها از درون جناح راست بوده که به تدریج تحول یافته و اصلاح‌طلب شده است اما در حال حاضر از نظر دموکراسی‌خواهی مشترک هستند.

وی دلیل انتقاد اصلاح‌طلبان از پدرخواندگی کارگزاران برای اصلاح‌طلبان گفت: گزارش روزنامه آرمان به هیچ‌وجه مانیفست اصلاحات نیست و این روزنامه سخنگوی اصلاح‌طلبان محسوب نمی‌شود.

زیباکلام با اشاره به نقاط مشترک کارگزاران و اصلاح‌طلبان در عین حال به اختلاف نظر آنها اشاره کرد و گفت: کارگزاران بر اقتصاد و آزادی‌های اقتصادی تاکید دارد در حالی که احزابی مانند مشارکت به دنبال آزادی‌های سیاسی هستند.

این فعال اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که آیا شما کارگزاران را پدرخوانده جریان اصلاحات می‌دانید یا خیر گفت: نه اصلا اینطور نیست و خوشبختانه رهبری اصلاح‌طلبان از قالب فردی به سمت و سوی یک حرکت جمعی می‌روند و در حال حاضر آقایان هاشمی، خاتمی و سیدحسن خمینی به عنوان رهبران اصلاحات مطرح هستند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها