امروز : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 25
۲۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89443
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کمیسیون اقتصادی مجلس بعد از ظهر امروز میزبان وزیر اقتصاد، برخی دیگر از مدیران ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کمیسیون اقتصادی مجلس بعد از ظهر امروز میزبان وزیر اقتصاد، برخی دیگر از مدیران ارشد اقتصادی کشور و تعدادی از کارآفرینان بود.

درباره جزئیات این جلسه ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه در این جلسه 10 مشکل اصلی اقتصاد توسط فعالان اقتصادی و نمایندگان مطرح شد، اظهارداشت: یکی از مسائل مطرح شده در این جلسه بحث مالیات بود و اینکه آیا در شرایط رکود باید میزان مالیات را افزایش داد؟

وی افزود: وزیر اقتصاد هم موافق این مساله بود که در شرایط رکودی نباید میزان مالیات را افزایش داد اما در شرایط فعلی دولت برای دریافت مالیات ناگزیر است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: مساله دیگر بحث بانک و کارآفرینی بود که به گفته وزیر اقتصاد یکی از علل مشکلات بانک‌ها عدم کفایت سرمایه مناسب و نبود منابع مناسب برای پرداخت تسهیلات به کارآفرینان است.

ندیمی گفت: وزیر اقتصاد تاکید کرد بسیاری از مشکلات فعلی از سال‌های قبل به ارث رسیده و نمی‌توان در مدت 10 ما انتظار داشت مشکلات برطرف شود.

وی ادامه داد: سهام عدالت و چگونگی تامین مالی از طریق بازار سرمایه مورد بحث قرار گرفت و وزیر اقتصاد از تلاش و برنامه‌ریزی دولت برای تقویت بازار سرمایه در افزایش نقش این نهاد برای تامین مالی خبر داد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص ارائه لایحه‌ای توسط دولت برای افزایش سرمایه بانک‌ها، گفت: وزیر اقتصاد گفت لایحه‌ای در حال تدوین است که به کفایت سرمایه و افزایش سرمایه بانک‌ها پرداخته و البته در این لایحه اصلاح قانون بانکداری بدون ربا و قانون پولی و بانکی هم مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته وی لایحه‌ای که به مجلس ارائه می‌شود جنبه‌های مختلفی خواهد داشت که یکی از آنها افزایش سرمایه بانک‌ها است.

ندیمی تصریح کرد: آقای طیب نیا اعلام کرد ما مالیات بر ارزش افزوده را محور قرار خواهیم داد و لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده به مجلس ارائه خواهد شد.

به گزارش فارس، در جلسه وزیر اقتصاد با نمایندگان مجلس و فعالان اقتصادی، طیب‌نیا اعلام کرد: میزان رقم واقعی معوقات بانک‌ها 150 هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به این‌که فهرست 530 بدهکار بزرگ بانکی توسط بانک مرکزی به قوه قضائیه ارائه شده است گفت: همه این بدهکاران بزرگ بانکی اعلام می‌کنند که تولیدکننده هستند اما کارگروهی در حال بررسی مستندات و مدارک آن‌ها بوده تا وضعیت آن ها را مشخص کند.

طیب‌نیا با بیان این‌که رویکرد فضای بین‌المللی نسبت به ایران بسیار تغییر کرده است، گفت: تحریم‌ها و مشکلات بین‌المللی سهم زیادی در به وجود آمدن وضع فعلی اقتصاد کشور داشته اما نمی‌توان گفت عامل اصلی بوده است و ما حتی در دولت با فرض ادامه تحریم‌ها سیاست‌های بهبود اقتصادی خود را ادامه می‌دهیم.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار