امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۰۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89477
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 روز چهارشنبه در حالی پیگیری می‌شود که طرفین فضای روز اول ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 روز چهارشنبه در حالی پیگیری می‌شود که طرفین فضای روز اول گفت‌وگوها را «مثبت» ارزیابی کرده و گفتند که همه طرف‌ها با جدیت در حال مذاکره هستند.

این پنجمین دور از سری مذاکراتی است که بعد از توافق موقت ژنو با هدف دستیابی به راهکاری جامع و بلندمدت، در شهر وین اتریش برگزار می‌شود. بر اساس برنامه اقدام مشترک، طرفین باید تا روز 29 تیر (20 جولای) بر راهکار جامع به توافق برسند. با این حال وجود اختلافات زیاد میان مواضع مذاکره‌کنندگان موجب شده تا تردید‌هایی نسبت به حصول توافق تا آن تاریخ ایجاد شود. مهلت مذاکرات برای یک دوره 6 ماهه دیگر نیز قابل تمدید است، اما از آنجا که این تمدید می‌تواند موجب پیچیدگی اوضاع شود، همه طرف‌ها در تلاشند تا در فرجه 6 ماهه کنونی به توافق دست یابند.

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به صورت لحظه به لحظه اخبار دومین روز مذاکرات وین-5 را که به گفته یک مقام آمریکا از حساسیت بالایی برخوردار است، گزارش می‌کند. در ادامه سرخط مهمترین خبرهای هسته‌ای روز چهارشنبه آمده است (برای مشاهده متن کامل هر خبر بر روی ساعت درج شده، کلیک کنید):

**********

 

00:58 «عباس عراقچی» عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده ایرانی پس از پایان روز اول گفت‌وگوها در جمع خبرنگاران حاضر شد و توضیحاتی در مورد روند گفت‌وگوها ارائه کرد. آنطور که آقای عراقچی می‌گوید، نشست‌های روز سه‌شنبه «در فضایی مثبت» برگزار شده و طرفین برای پیشرفت گفت‌وگوها از خود جدیت نشان داده‌اند. معاون وزیر امور خارجه می‌گوید ادامه غنی‌سازی و لغو تحریم‌های ایران دو مورد اصلی است که بر سر آن‌ها اجماع وجود دارد.

00:17 «مایکل مان» سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سه‌شنبه پس از پایان نشست نوبت عصر مذاکره‌کنندگان ایران و گروه 1+5، گفت بحث‌ها از صبح چهارشنبه در «قالب‌های مختلف» ادامه پیدا می‌کند. آقای مان پیشتر گفته بود طرفین بحث بر سر «اجزایی که می‌توانند بخشی از توافق» نهایی باشند را آغاز کرده‌اند. وی همچنین در مصاحبه‌ای تائید کرده بود گفت‌وگوهایی در مورد متن توافق صورت گرفته است.

00:02 دور تازه مذاکرات هسته‌ای در حالی آغاز شده که یکی از تغییرات رخ داده که هیئت فرانسوی با تغییر مذاکره‌کننده ارشد خود به وین آمده است. آیا این تغییر تأثیری در مواضع سخت‌گیرانه پاریس در جریان مذاکرات خواهد داشت؟

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار