امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89479
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید جلیل سرقلعه نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید جلیل سرقلعه نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) خانه ملت در تذکری آیین‌نامه‌ای خطاب به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: شرکت در مراسم تحلیف حکومت مصر از سوی نماینده وزیر خارجه خلاف منویات انقلاب و نظام بوده، چراکه این حکومت با کودتا روی کار آمده است.

وی افزود: شرکت نماینده وزیر خارجه در مراسم تحلیف حکومت مصر، اشتباهی فاحش از سوی این وزارتخانه بود که باید مسئولان آن پاسخگو باشند.

نماینده لردگان در مجلس در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: اگر توضیحات مسئولان وزارت خارجه درباره چرایی شرکت در مراسم تحلیف حکومت مصر این باشد که این حکومت با برگزاری انتخابات روی کار آمده است، بنده اذعان می‌کنم که این انتخابات هم توسط حکومت کودتا اجرا شده، بنابراین خروجی این انتخابات غیرقانونی است و نباید نماینده ایران در این مراسم شرکت می‌کرد.

وی در تذکر دیگری خطاب به هیأت ‌رئیسه مجلس، گفت: ناوگان حمل و نقل نمایندگان مجلس فرسوده بوده و در شأن نمایندگان نیست، گهگاهی که خودروهای موتورپول در مجلس حضور ندارند ما از پیکان‌های آردی فرسوده استفاده می‌کنیم که این ماشین‌ها علاوه بر فرسوده بودن در شأن نمایندگان نیستند، رانندگانی که در ناوگان حمل و نقل مجلس مشغول به کار هستند، با بسیاری از آدرس‌های کلان‌شهرتهران آشنایی ندارند و عدم شناخت نمایندگان از آدرس‌های درون‌شهری مشکلاتی را برای وکلای ملت ایجاد کرده است.

جلیل سرقلعه در بخش پایانی سخنانش در تذکری خطاب به وزیر کشور درباره به کارگیری بخشداران که طبق بخشنامه باید از نیروهای وزارت کشور انتخاب می‌شدند، گفت: در شهرستان‌های کوچک از چنین نیروهایی در بدنه بخشداری‌ها استفاده نشده است، اگر شرط استفاده از بخشداران توانمندی و همراهی با دولت است، این موضوع دلیل بر این نیست که به طور حتم باید از نیروهای وزارت کشور استفاده شود.

وی در پایان گفت: متأسفانه در حال حاضر در شهرستان‌های حوزه انتخابیه اینجانب با چنین مشکلاتی مواجه شدیم که امید است وزارت کشور در انتصاب بخشداران به توانمندی‌های آنها توجه کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار