امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8949
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۷
تعداد بازدید: 117
به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، ویروس ها که برای آلوده کردن فایل ها و برنامه های رایانه ای به کار می روند و عملکرد سیستم های رایانه ای را مختل می ...

به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، ویروس ها که برای آلوده کردن فایل ها و برنامه های رایانه ای به کار می روند و عملکرد سیستم های رایانه ای را مختل می کنند مدتی بود که کمتر در فضای سایبری دیده می شدند و تنها 5 درصد از کل بدافزارها را به خود اختصاص داده بودند، اما مدتی است که شرایط تغییر کرده است.

یافته های مایکروسافت نشان می دهد که تعداد ویروس های رایانه ای در برخی نقاط جهان افزایش یافته و در سه ماهه چهارم سال 2012 از مجموع بدافزارهای رایانه ای 7.8 درصد از نوع ویروس بوده اند.
در برخی کشورها مانند پاکستان، اندونزی، اتیوپی، بنگلادش، سومالی، مصر و افغانستان میزان آلودگی به ویروس های رایانه ای از 35 تا 44 درصد در نوسان بوده است.

تمامی این کشورها از جمله کشورهای در حال توسعه با محدودیت های قابل توجه در زمینه دسترسی به اینترنت محسوب می شوند که در زمینه ارائه خدمات امنیتی نیز شرایط خوبی ندارند.

از جمله شایع ترین ویروس های رایانه ای می توان به Sality اشاره کرد که 8 میلیون رایانه را در نقاط مختلف جهان آلوده کرده است. این ویروس فایل های دارای پسوند scr و exe را آلوده کرده و می تواند نرم افزارهای امنیتی را نیز از کار بیندازد.
این ویروس قدیمی معمولاً رایانه های مجهز به Windows XP را آلوده می کند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها