امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8950
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۷
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اتحادیه پستی جهانی (UPU) هر ساله مسابقه نامه‌نگاری ویژه نوجوانان را در سطح بین‌المللی برگزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اتحادیه پستی جهانی (UPU) هر ساله مسابقه نامه‌نگاری ویژه نوجوانان را در سطح بین‌المللی برگزار می‌کند.

هدف از برگزاری این مسابقه ترویج فرهنگ مکاتبه و آگاهی جوانان از اهمیت نقش خدمات پستی در جامعه است که هر سال با موضوعی خاص برگزار می‌شود.

امسال ( 2013)، موضوع چهل و دومین دور مسابقه به مناسبت حفاظت از آب به عنوان پراهمیت‌ترین منبع طبیعی، اینگونه تعیین شد: "نامه‌ای درباره دلیل ارزشمندی آب بنویسید".

هر ساله نوجوانان در تمامی کشورهای عضو اتحادیه پستی جهانی نامه‌های خود را به ادارات پست کشورهای خود ارسال می‌کنند و ادارات پست نامه‌های برتر را به اتحادیه ارجاع می‌دهند.

در ایران نیز استقبال نوجوانان ایرانی، شرکت پست را بر آن داشت که همپای سایر ادارات پست دنیا نوجوانان را برای شرکت در این مسابقه ترغیب کند.

امسال برای ترغیب و تشویق بیشتر نوجوانان برای شرکت در مسابقه سال 2013، هیئت‌مدیره شرکت پست بر آن شد تا ضمن انتخاب یک اثر برتر برای شرکت در رقابت بین‌المللی اتحادیه پستی جهانی برای سه نامه برتر داخلی جوایزی در نظر بگیرد.

اکنون سه نامه برتر انتخاب شده‌اند. نامه‌های رسیده از سوی نوجوانان، معصومه محمودزاده از شهرستان کاشان استان اصفهان نفر اول؛ زهره حیدرفرد، از استان قم نفر دوم و محمد رمضانی از اسفراین استان خراسان شمالی به عنوان نفر سوم نامه‌هایی هستند که از سوی پست ایران برگزیده شدند.

برای نامه نفر اول علاوه بر ارسال به دفتر اتحادیه، جایزه 6 میلیون ریالی در نظر گرفته شده و همچنین به نفرات دوم و سوم نیز به ترتیب 500 و 400 هزار تومان جایزه تعلق خواهد گرفت.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها