امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89501
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 83
مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اصل90 خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل ...

مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اصل90 خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به اظهارات معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک پیرامون جزئیات جلسه یکشنبه کمیسیون متبوعش برای بررسی شکایت جمعی از نمایندگان از سازمان ثبت اسناد، گفت: این اظهارات تحریف محتوا و تصمیمات جلسه است و ما آن را از راهکارهای قانونی پیگیری خواهیم کرد.

وی در بیان روند رسیدگی به شکایت نمایندگان از سازمان ثبت اسناد اظهار داشت: قبل از طرح این موضوع در کمیسیون اصل90 سؤالی از وزیر دادگستری در خصوص دادسرای انتظامی قضات و تخلفات رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مورد رسیدگی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون اصل90 مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: آن سؤال پیرامون تخلف رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک درباره عدم اجرای رأی 390 دیوان عدالت اداری بود. آقای پورمحمدی در جلسه کمیسیون حقوقی قضایی اعلام کرد: موضوع را پیگیری می‌کنم.

افضلی‌فرد در همین زمینه گفت: در آن جلسه به آقای پورمحمدی گفته شد اگر شما قصد عمل به قانون را دارید با توجه به رأی 390 دیوان عدالت اداری نباید به انتقال سردفتران اقدام می‌کردید و اگر این تخلف صورت گرفته است چرا برای افراد خاص و نورچشمی‌ها بوده است. در آن جلسه آقای پورمحمدی گفتند ما پاسخ خواهیم داد که تا کنون جوابی در این زمینه نداده‌اند.

وی به شکایت جمعی از نمایندگان از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در همین زمینه اشاره کرد و افزود:‌ پس از اینکه وزارت دادگستری اقدامی در این زمینه انجام نداد، نمایندگان به خاطر مراجعات فراوان مردمی از رئیس سازمان مذکور به کمیسیون اصل90 شکایت کردند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی نقض آرای صادرشده از سوی شعبات مختلف دیوان عدالت اداری را دلیل عمده شکایت نمایندگان از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دانست و افزود: در پیش شکایت نمایندگان جلسه‌ای با حضور آقای حسینیان، معاون وزیر و نمایندگاه شاکی برگزار شد.

افضلی‌‌فرد با ابراز تعجب از ادبیات معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: با چنین اظهاراتی نمی‌توان ارزش جلسه کمیسیون اصل90 را پائین آورد البته ما این اظهارات را پیگیری خواهیم کرد.

وی در بیان جزئیات جلسه یاد شده اظهار داشت: آقای حسینیان در جلسه به رئیس سازمان ثبت اسناد گفتند نقض آرای دیوان عدالت اداری خلاف قانون است و شما باید به قانون تمکین کنید. البته رئیس سازمان ثبت گفت ما نسبت به این رأی اعتراض کردیم و اسنادی را در این زمینه نشان داد که در این زمینه هم اعتراض آنها توسط دیوان رد شده است.

افضلی‌فرد همچنین تصریح کرد: آقای تویسرکانی در جلسه گفت، این موضوع استنباط من است و با چنین اظهارنظری گویا وی قانون را با استنباط شخصی خود عمل می‌کند در همان جلسه آقای حسینیان گفتند ما یک هفته مهلت می‌دهیم که آرای صادره دیوان را اجرا کنید و اگر این کار را نکردید گزارش را به قوه قضائیه ارجاع خواهیم داد.

سخنگوی کمیسیون اصل90 مجلس شورای اسلامی با تأکید مجدد بر این نکته که اظهارات معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از طریق قانون پیگیری خواهد شد اظهار داشت: مباحث مطرح شده توسط معاون سازمان ثبت یک تهمت است زیرا وی محتوای جلسه را تحریف کرده و همین اقدام نوعی تخلف محسوب می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها