امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89513
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا مخبر دزفولی،دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جلسه 748 شورای ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا مخبر دزفولی،دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جلسه 748 شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: بحث اصلی این جلسه تشکیل ستاد هماهنگی و نظارت نقشه مهندسی فرهنگی بود که خوشبختانه امروز در جلسه 747 شورای عالی انقلاب فرهنگی وظایف و ترکیب ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی به تصویب نهایی رسید.

وی گفت: ایجاد هماهنگی، تقسیم کار و پیش‌بینی سازوکارهای لازم برای اجرایی شدن نقشه مهندسی فرهنگی در قالب برنامه‌های 5 ساله و سالانه کشور از مهمترین وظایف این ستاد است.

دزفولی افزود: "پیشنهاد سندهای تخصصی و موضوعی برای تصویب" و "نظارت بر اجرایی شدن نقشه مهندسی فرهنگی" و "پیشنهاد موارد لازم برای روزآمدسازی نقشه مهندسی فرهنگی برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی" از دیگر وظایف ستاد راهبری نقشه مهندسی فرهنگی است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: "نظارت بر پیوست‌های فرهنگی در کشور و ارزیابی اقدامات در این زمینه" و همچنین "رصد تغییر و تحولات اجتماعی کشور" نیز در زمره وظایف این ستاد است که به تصویب رسید.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جایگاه بالای ترکیب این ستاد گفت: رئیس جمهور به‌عنوان رئیس ستاد راهبری نقشه مهندسی فرهنگی انتخاب شد که در غیبت وی معاون اول رئیس‌جمهور مسئولیت این ستاد را عهده‌دار خواهد شد.

وی تصریح کرد: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به همراه دو نفر از اعضای شورای عالی، وزرای کشور، علوم تحقیقات و فناوری، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، رئیس سازمان صداوسیما، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، معاون نظارت راهبردی رئیس جمهور، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور، رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یکی از معاونین قوه قضائیه، نماینده شورای عالی حوزه علمیه، دبیر شورای عالی فضای مجازی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس شورای عالی فرهنگی بین‌الملل و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اعضای این ستاد هستند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: ترکیب این ستاد را مسئولین اصلی فرهنگی کشور به همراه شخصیت‌های حقیقی که عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند شکل خواهند داد.

دزفولی افزود: ذیل این ترکیب دو تبصره مصوب شد که مسئولین نهادها و سازمان‌هایی که در عرصه فرهنگ مسئول هستند عندالاقتضاء و حسب مورد در جلسه ستاد راهبری نقشه مهندسی فرهنگی دعوت شده و دارای حق رای خواهند بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: همچنین مقرر شد از صاحب‌نظران و کارشناسان فرهنگی نیز در بخش‌های کارشناسی استفاده لازم به عمل آید.

مخبر دزفولی گفت: کار اصلی این ستاد ایجاد هماهنگی، نظارت و ارزیابی در عرصه فرهنگ عمومی و بخش‌های گوناگون فرهنگی کشور است.

وی گفت: امیدواریم با مشخص شدن ترکیب و وظایف ستاد راهبری نقشه مهندسی فرهنگی، شاهد هماهنگی و انسجام بیشتر در عرصه فعالیت‌های فرهنگی باشیم.

دزفولی افزود: این ستاد برنامه‌های اساسی و اسناد لازم در حوزه فرهنگ را با مشورت صاحب‌نظران آماده خواهد کرد و برای تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه خواهد کرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در عرصه استان‌ها نیاز به ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی در زمینه‌های گوناگون در کشور است که مقرر شد هماهنگی تحقق نقشه مهندسی فرهنگی و انجام هماهنگی لازم برای استان‌ها به شورای فرهنگ عمومی آن استان واگذار شود و در مواردی که تشخیص داده می‌شود ماموریت‌های ویژه‌ای پس از تصویب در ستاد اصلی به استان‌ها واگذار شود.

بر همین اساس این جلسه به ریاست حسن روحانی برگزار شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها