امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89515
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فتنه 88 و آثار سیاسی اجتماعی آن و شکاف‌هایی که در جامعه ایجاد کرد، ایجاب ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فتنه 88 و آثار سیاسی اجتماعی آن و شکاف‌هایی که در جامعه ایجاد کرد، ایجاب می‌کند که رسانه‌ها با بازخوانی وقایع آن 8 ماه به یادآوری خیانت‌ها و جنگ فتنه‌گران علیه جمهوریت نظام بپردازند.

آنچه در ادامه می‌آید بازخوانی وقایع فتنه 88 در روز 28 خرداد است:

تجمع غیرقانونی در میدان امام خمینی(ره) با حضور میرحسین موسوی که تصور می‌کرد رهبر انقلاب جدیدی شده است.

ـ برنامه‌ریزی موسوی برای تجمع  غیرقانونی 30 خرداد

در پی شبهه‌افکنی جریان موسوم به سبز مبنی بر احتمال وجود تقلب در انتخابات دهم، شورای نگهبان از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری برای حضور در جلسه آتی این شورا  دعوت به عمل می‌آورد.

عباسعلی کدخدایی با اشاره به جلسه اعضای شورای نگهبان، می‌گوید: «چهارشنبه اولین جلسه عمومی معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان برگزار شد. در این جلسه نیز گزارش هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات همراه با گزارشی از اعتراض‌ها و شکایت‌های سه کاندیدای محترم، ارائه گردید».

کدخدایی با اشاره به جلسه روز سه‌شنبه نمایندگان نامزدها در شورای نگهبان افزود:

«در جلسه بعدازظهر دیروز، گزارشی از جلسه با نمایندگان نامزدها، به اعضای محترم شورای نگهبان ارائه شد و در نهایت، دو تصمیم اتخاذ شد تا در جلسات آتی شورای نگهبان پیگیری شود: تصمیم اوّل این بود که از خود نامزدهای محترم دعوت کنیم، اوایل هفته آینده در جلسه عمومی شورای نگهبان که با حضور تمامی اعضای این شورا تشکیل می‌شود، حضور داشته باشند و ضمن بیان مطالب‌شان، اگر سؤال و نظری دارند در حضور خودِ اعضای شورای نگهبان مطرح کنند و در واقع در یک تعامل مستقیم، مسائل مورد نظر نامزدهای گرامی و اعضای محترم شورای نگهبان مطرح شود.»

کدخدایی افزود:محسن رضایی «براساس تصمیم دوم، شورای نگهبان از معاونت اجرایی خواست تا از طریق کارشناسان، موضوع شکایاتِ کاندیداها به طور دقیق‌تر بررسی شود و نتایج آن به جلسه‌ی آتی و عمومی شورای نگهبان ارائه گردد.»

رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و کاندیدای انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری ظهر امروز پنجشنبه در نامه‌ای از رهنموردهای اخیر مقام معظم رهبری تشکر کرد.

ایشان در نامه‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب می‌نویسد: «ملت بزرگوار ایران که جنابعالی را فصل‌الخطاب خویش در حوادث می‌داند به تأسی از رهنمودهای حضرتعالی در رابطه با حوادث اخیر هیچ‌گاه سرنوشت سیاسی خود را با اراده دشمنان قسم خورده گره نمی‌زند.»

رضایی که در جریان انتخابات همراه با جریان سبز از بحث تقلب حمایت کرد با ارائه پیشنهاد به شورای نگهبان مبنی بر بازشماری آرای بعضی از شعب، سعی داشت احتمال وجود تقلب را قطعی کند. بعد از پذیرفتن پیشنهاد وی از سوی شورای نگهبان و بررسی صندوق‌ها و عدم وجود مغایرت، از موضع خود عقب‌نشینی کرد و با انتشار نامه‌ای خطاب به مقام معظم رهبری به نوعی بازگشت خود به آغوش ملت را به اثبات رسانید.

بخشی از متن این نامه در زیر آورده شده است:

«بر خود فرض می‌دانم تا از رهنمودهای راه‌گشای حضرتعالی در دیدار با نمایندگان ستادهای انتخاباتی، سپاسگزاری کنم. همواره معتقد بوده و هستم که از کارکردهای مهم رهبری در جمهوری اسلامی ایران حفظ وحدت جامعه و گره‌گشایی از بن‌بست‌های سیاسی در اداره‌ی کشور است و الحمدالله تاکنون چنین بوده است.

امید است شورای محترم نگهبان و وزارت کشور با الهام از رهنمودهای حضرتعالی گام‌های مؤثرتری در رفع ابهامات انتخابات بردارند.

ملت بزرگوار ایران که جنابعالی را فصل‌الخطاب خویش در چنین حوادثی می‌دانند به تأسی از رهنمودهای حضرتعالی در رابطه با حوادث اخیر هیچ‌گاه سرنوشت سیاسی خود را با اراده‌ی دشمنان قسم‌خورده گره نمی‌زند و صف خود را از آشوب‌گران جدا کرده و می‌کند.»

سایت پیک‌نت که از اوایل تأسیس، همواره سعی در ایجاد التهاب و آشوب داشته است و در جریان انتخابات به پایگاه خبرهای کذب از سوی سران فتنه تبدیل شده بود و به نوعی پشتیبان تبلیغاتی احزاب رو به انحلال به شمار می‌رود، این بار با درج اخبار غیرواقعی سعی در ملتهب نشان دادن فضای مجلس دارد. به بخشی از این اخبار مندرج در این سایت در زیر اشاره شده است: «روز سه‌شنبه مجلس روز پرالتهابی را سپری کرد و نمایندگان لباس شخصی‌ها در مجلس به گروه اصولگرای مخالفِ کودتای انتخاباتی حمله‌ور شدند».

روزنامه اعتماد در گزارش از جلسه غیرعلنی مجلس نوشت: «به دستور لاریجانی، گزارش کمیته حقیقت‌یابِ مجلس توسط ابوترابی نایب رئیس مجلس قرائت شد.»

در این گزارش آمده بود: «روز گذشته با میرحسین موسوی دیدار کردم. ایشان با رفتاری مناسب دلایل دل‌نگرانی خود از اغتشاش‌های اخیر را بیان داشتند.

نایب رئیس مجلس سپس جزئیات گزارش کمیته حقیقت‌یاب مجلس در مورد لباس‌شخصی‌ها و نحوه حمله به کوی دانشگاه، مجتمع مسکونی نمایندگان و مردم را قرائت کرد. ابوترابی در این گزارش تأکید کرد که افرادی سازمان یافته بدون داشتن مجوز وارد کوی دانشگاه شده‌اند و همین افراد اغتشاش‌های اخیر را هم در شهر دامن می‌زنند».

جریان فتنه که از ساعاتِ پایانی انتخابات با مطرح کردن شایعه تقلب و با همکاری شبکه‌های ماهواره‌ای که مأموریت تحریک افکار عمومی را به عهده گرفته بودند، توانستند عده‌ای از منحرفین از نظام را با خود جهت شرکت در اغتشاشات و ناآرامی‌ها همراه کنند.

به همین منظور روز 28 خرداد از سوی ستاد موسوی برای تجمع در میدان امام خمینی تعیین شد.

سایت کلمه از سایت‌های خبری وابسته به ستاد موسوی اعلام کرد که موسوی احتمالاً امروز در تجمع آرام(!) حامیانش در میدان امام خمینی تهران حضور خواهد داشت.

به درج این خبر در سایت رادیو فردا نیز توجه فرمایید:

«این تجمع قرار است از ساعت 4 بعدازظهر آغاز شود و سایت کلمه تأکید کرده است که هر تجمع دیگری در هر نقطه از تهران مربوط به حامیان مهندس میرحسین موسوی نیست.

پیش از این برخی رسانه‌ها مکان‌های دیگری را برای برگزاری تجمع آرام حامیان میرحسین موسوی اعلام کرده بودند.

تصمیم برای برگزاری تجمع در روز پنجشنبه پس از آن شکل گرفت که میرحسین موسوی با انتشار بیانیه‌ای از مردم ایران خواست تا برای همدردی با خانواده‌های شهدا و مصدومان وقایع اخیر، روز پنجشنبه با نماد سوگواری در مساجد و تکایا اجتماع کنند.

آقای موسوی در بیانیه خود با اشاره به مصدوم شدن و «شهادت» شماری از شهروندان ایرانی «در نتیجه¬ی برخوردهای غیرقانونی و خشونت‌بار با منتقدان و معترضان نسبت به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری» در روزهای گذشته، به خانواده‌های کشته‌شدگان روزهای اخیر تسلیت گفت و با مصدومان و مجروحان این حوادث ابراز همدردی کرد (جالب اینجاست که رادیو فردا تریبون سازمان سیا برای نخستین بار از واژه‌ی شهید برای کشته‌شدگان حوادث استفاده می‌کند.)

این نامزد اصلاح‌طلب انتخابات ریاست‌جمهوری در بیانیه خود از همگان خواست تا بعدازظهر روز پنج‌شنبه 28 خرداد ماه به هر صورت ممکن، اعم از اجتماع در مساجد و تکایا با استفاده از نمادهای سوگواری همدردی خود را با بازماندگان اعلام کنند و تأکید کرد که خود نیز در این مراسم شرکت خواهم کرد».

در پی برگزاری تجمع غیرقانونی از جانب حامیان موسوی که منجر به اغتشاش شد، رسانه‌های بیگانه به شدت دست به تغییر و تحریف واقعیت و سانسور حمله اولیه مهاجمان به مرکز بسیج و سپس شلیک تیر هوایی توسط نگهبانان می‌زنند:

«با وجود آنکه شماری از مسئولان دولتی از جمله استاندار تهران، هواداران میرحسین موسوی را به ارتکاب این خشونت‌ها با استفاده از سلاح‌های سرد و گرم متهم کرده‌اند، دست کم یک فیلم ویدئویی پخش-شده از شبکه چهار تلویزیون بریتانیا، یک عضو نیروی بسیج را بر فراز پایگاه 117 گردان عاشورا وابسته به نیروی ویژه قدس بسیج نمایش می‌دهد که در حال تیراندازی به سوی جمعیت معترض است.»

این حادثه که تنها با واکنش‌های مثبت و تدافعی اعضای بسیج مواجه شد حاصل حمله‌ای حدوداً یک ساعته به مرکز مذکور بود.

«تجمعات روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هواداران میرحسین موسوی که به ترتیب در خیابان ولی‌عصر(عج) تهران، حدفاصل میدان ونک و میدان تجریش، و نیز در میدان هفتم تیر به سمت میدان ولی‌عصر(عج) برگزار شد، در سکوت کامل بود و گزارش شاهدان عینی حاکی است که نیروهای گارد ویژه و لباس‌شخصی‌ها در حاشیه این تجمعات حضور نداشته‌اند.»

 میرحسین موسوی سومین بیانیه خود را منتشر نمود. وی در ابتدای این بیانیه نوشت: « اینجانب ضمن محکوم نمودن اقدامات وحشیانه و کشتار مردمی که صرفاً خواستار احقاق حق خود هستند ، لازم می دانم نکاتی را درباره این رخداد و تحولات مربوط به آن به آگاهی ملت برسانم ... راهی که ملت برای رسیدن به پیروزی و احقاق حقوق نقض شده اش انتخاب کرده است، استفاده از روش های صلح آمیز و دوری از خشونت است.»

* ایرنا: «جمعی از هواداران موسوی و کروبی با تجمع غیرقانونی در میدان هفتم تیر به نتایج آرا اعتراض کردند. مهدی کروبی در میان معترضین حاضر شد و برای لحظاتی با آنها صحبت کرد.»

* ثانیه نیوز: «سعید عسگر ضارب سعید حجاریان در جریان آشوبهای خیابانی به نفع میر حسین موسوی وارد میدان شده بود از سوی دستگاههای امنیتی شناسایی شد. وی در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با راه اندازی یک ستاد فرعی در سه راه تقی‌آباد شهرری به نفع آقای موسوی به فعالیت می پرداخت. همچنین در یکی از مصاحبه های تلویزیونی میر حسین موسوی در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، سعید عسگر، سعید حجاریان و بازجوی عسگر در وزارت اطلاعات، آقای موسوی را همراهی می کردند. پدر سعید عسگر در دوران اصلاحات رییس آموزش و پرورش شهرری بود که وی در مقطعی عضو اصلی و موثر انجمن اسلامی معلمان (از احزاب عضو جبهه اصلاحات و حامی آقای موسوی) بوده است. در آشوب های خیابانی اخیر، سعید عسگر با ساماندهی چند تیم 5 نفره در جهت کمک به اغتشاشگران فعالیت می کرد و در جریان پیگیری نهادهای امنیتی برای شناسایی اغتشاشگران، وی نیز شناسایی شد.»

* آیت الله موسوی اردبیلی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: "اینجانب ضمن احترام به آراء آحاد ملت شریف ایران از تمامی عزیزانی که نسبت به نتایج اعلام شده اعتراض دارند، می‌خواهم که اعتراضات خود را با رعایت موازین شرعی ابراز نمایند و از دست زدن به آشوب و تخریب اموال عمومی احتراز کنند. البته واضح است که این گونه اعمال از جانب مردم صورت نمی‌پذیرد و عده‌ی قلیلی در پی آنند که با انتساب این گونه اغتشاشات به ملت به اهداف ناپاک خود برسند و مردم باید با هوشیاری کامل حساب خود را از آنان جدا نمایند. از تمامی مسوولان انتظامی و امنیتی نیز می‌خواهم که در برخورد با معترضان با رافت و ملایمت و حفظ حدود شرع و قانون رفتار کنند و از دست زدن به اعمال تحریک آمیز اجتناب کنند ... از مسوولان ذیربط انتخابات نیز می‌خواهم که با رعایت دقت و سرعت و حفظ بی‌طرفی به شکایات واصله رسیدگی نمایند و در مورد آن‌ها به نحوی که جلب رضایت مردم را بنماید و آنان را قانع سازد اطلاع‌رسانی کنند، زیرا همان گونه که امام راحل (ره) فرمود میزان رای ملت است."

* فارس: «حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان از دعوت جمعی از نخبگان و دانشگاهیان از وی برای حضور در مناظره تلویزیونی با موسوی خبرداده است. وی با اشاره به این درخواست‌های مکرر گفته است که درصورت حضور موسوی در این مناظره تلویزیونی با ارائه اسناد مستدل ، مستند و بدون تردید ثابت‌ می‌کنم که اتفاقات قبل و بعد از انتخابات به ویژه آشوب‌های روزهای اخیر از خارج مرزهای کشور طراحی ، برنامه‌ریزی و مدیریت شده و منشا آن مبتنی بر فرمول‌های خارجی برای پیاده‌سازی انقلاب‌های مخملی است.»

* آینده نیوز: «با توجه به عدم حضور تعداد زیادی از ناظران کاندیداها به دلایل مختلف از جمله بیماری، عدم دریافت کارت، ‌اخراج از محل اخذ رأی و ... هم‌اکنون اطلاعات کاملی از ابهامات و تخلفات احتمالی در حوزه‌های گوناگون رأی‌گیری سراسر کشور وجود ندارد و تنها با ارائه اطلاعات مستند می‌توان ابهام جدی به وجود آمده در خصوص نتایج اعلام شده انتخابات را از بین برد.»

* رجانیوز: «بازخوانی سخنان مصطفی تاج‌زاده عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب و حزب مشارکت در خصوص روند برگزاری انتخابات در کشور بازگو کننده حقایق قابل توجهی است. تاج‌زاده در دوران مسئولیت اش در دهه 70 در وزارت کشور طی مصاحبه ای در مشهد مقدس با اشاره به سابقه انتخابات در کشور می گوید: "این خود مردم هستند که انتخابات را برگزار می کنند و به همین دلیل هم از آغاز انقلاب تمامی انتخابات ها در سلامت کامل برگزار شده است. طی 21 انتخابات گذشته در جمهوری اسلامی همه مردم به نتایج انتخابات صحه گذاشته اند و به غیر از معاندان و مخالفان هیچ کس در واقعیت این امتیاز انقلاب اسلامی تردیدی به خود راه نداده است."  مصطفی تاج‌زاده در پاسخ به این سؤال که اساساً آیا یک رئیس ستاد انتخابات می تواند مرتکب تقلب و تخلف در انتخابات شود، می گوید: " ستاد مذکور از لحاظ اجرایی اصولاً در امر انتخابات دخالت ندارد تا بتواند مرتکب تخلف یا جرم گردد. ستاد انتخابات کشور که با دستور وزیر کشور آغاز به کار می کند، نهادی است فاقد شخصیت حقوقی مستقل و تنها به طور موردی به عنوان یک ستاد به منظور هماهنگی و پشتیبانی ستادهای انتخابات استان ها و مراکز حوزه های انتخابیه فعالیت می کند و به هیچ ترتیبی واجد مسئولیت اجرایی یا نظارتی نیست ... وظایف ستاد انتخابات کشور حاکی از آن است که از طرف ستاد به طور کلی هیچ امکانی برای ارتکاب جرائم انتخاباتی وجود ندارد. حقیقت آن است که ستاد انتخابات کشور متشکل از کارشناسان ادارات کل انتخابات، حقوقی، سیاسی، تقسیمات کشوری، امنیتی و... است که در کنار یکدیگر برای مدتی مشخص اقدام به ارائه خدمات و پشتیبانی مراکز حوزه های انتخابی سراسر کشور می نمایند. همه حرف من این است که باید به رأی مردم احترام گذاشت و این بزرگ‌ترین خیانت است که چون دوستان من به مجلس نرفته اند، اصل انتخابات را مخدوش اعلام کنم و رأی مردم را به هیچ بگیرم. افتخار بزرگ کشور، ملت و نظام ما امروز آن است که خواست مردم از طریق رأی و در چارچوب قانون اساسی کشور محقق می شود. مردم پای صندوق های رأی حرف می زنند و این اعتماد را هم دارند که رأی آنان مبنای تثبیت نظام، سربلندی کشور و اصلاح امور است. این فرصتی تاریخی برای کشور ماست. این اعتماد مایه عزت و ثبات نظام و به همان نسبت اسباب نگرانی و خشم معاندان و دشمنان انقلاب اسلامی است. خدشه دار بودن انتخابات تهران و تقلب انتخاباتی در آن، هرگز پذیرفتنی نیست زیرا جفا به همه مردم است."»

* مهر: حبیب‌ا... عسگراولادی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در جمع هواداران این حزب گفت: "اینکه تصورمان این باشد که سلیقه‌ی ما و اطرافیان ما حق‌اند و دیگران باطل‌، مثل خس و خاشاک به آنها نگاه کنند، هر کس چنین تصوری داشته باشد، در هر مقامی که باشد از بندگی خدا خارج شده است." عسگراولادی هم‌چنین با اشاره به جلسه‌ شنبه‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: "جلسه‌ با وضعی شروع شد که تازه آرا خوانده شده بود و من اجازه گرفتم و خطاب به آقای هاشمی گفتم شما در جریان اخیر با یک سماحتی برخورد کردید. شما و ناطق نوری گفتید ما در شرایط کنونی هیچ اظهارنظری نمی‌کنیم و در آینده به فرصت مقتضی صحبت خواهیم کرد. من از شما دو نفر تشکر می‌کنم و هنگامی که شما گله داشتید، این گله‌ها را در درون نظام مطرح کردید و به ولایت نامه نوشتید و غیر از چارچوب نظام عمل نکردید که باز هم از شما تشکر می‌کنم. نکته‌ی سوم اینکه از این سماحت استفاده کنید و در ادامه‌ی انتخابات شما با سماحت کمک کنید که ایشان هم تشکر کردند."
* میرحسین موسوی در نامه ای سرگشاده خطاب به شورای امنیت کشور نوشت: "طی ایام اخیر به کرات مشاهده می شود که همردیف با قوای انتظامی افرادی بدون لباس فرم، بدون نشان مشخص و بدو ن جایگاه قانونی معین با سلاح های سرد (از قبیل شلنگ، چماق، زنجیز، میله آهنی و ....) و گاهی سلاح گرم در سطح شهر ظاهر می شوند، قبل از نیروی انتظامی به صفوف تظاهرکنندگان حمله می کنند و ضمن تحریک اجتماعات به تخریب اموال و وسایل نقلیه مردم می پردازند. به آن شورا متذکر می شوم این پدیده شوم که متصدیان برقراری امنیت و نظم در خلال صفوفشان از نیروهای لباس شخصی استفاده کنند تنها نشان می دهد که نیروی انتظامی از مغایرت اعمال خود با شان و وظیفه قانونی اش کاملا اطلاع دارد، به صورتی که حاضر نیست ننگ این اعمال به لباس متحدالشکل او نسبت پیدا کند. آزادی، نظم و امنیت از حقوق اولیه و تومان شهروندان است که طی مدت اخیر هر سه آنها از سوی نیروهای لباس شخصی مورد تجاوز قرار گرفته است. ضمن محکوم کردن این رویه از کلیه مقامات ذیربط موکدا درخواست می شود جهت کمک به حفظ آرامش و امتناع از تحریک اجتماعات خودجوش و مسالمت آمیز مردم فورا از مداخلات این افراد جلوگیری به عمل آورند."
* احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس طی گفتگویی زنده با شبکه تهران گفت: "باید بپذیریم 14میلیون به آقای احمدی‌نژاد رای نداده‌اند و اینها الان درست یا نادرست سوال دارند و احساس اهانت می‌کنند، اینها نه خس و خاشاک هستند و نه اراذل و اوباش، بلکه اراذل و اوباش و خس و خاشاک کسانی هستند که به کوی دانشگاه و دانشجویان حمله می‌کنند و آن جنایات را مرتکب می‌شوند ... این که کاندیداها بگویند شورای نگهبان را قبول نداریم، نمی شود، اگر قبول نداشتند، چرا ثبت نام کردند و اختیار تایید صلاحیت خود را به شورای نگهبان دادند؟ مهمترین انتقاد آقای موسوی به آقای احمدی نژاد این بود که شما قانون را می شکنید که البته بخش هایی از آن هم درست بود و من هم قبلا به آقای احمدی نژاد اعتراض کرده بودم. اما خود آقای موسوی باید قانون را بپذیرد و به آن احترام بگذارد که این با بیانیه های تند ایشان سازگار نیست." وی با انتقاد شدید از عملکرد صداو سیما گفت: "نمی شود شما یک طرفه به قاضی بروید و راضی هم برگردید، باید از طرف مهندس موسوی و سایر کاندیداها هم بیایند و با نمایندگان شورای نگهبان و وزارت کشور که بسیار ضعیف اطلاع رسانی کرده اند، مناظره کنند. باید مواظب باشیم با دموکراسی‌خواهی دیکتاتوری را نخریم، ما به عملکرد وزارت کشور اعتراض داریم، اما وزارت کشور می گوید ما دفاع داریم، دفاع داشتن کافی نیست، دفاع کردن لازم است. تازه پس از دفاع وزارت کشور نیز ممکن است به بخشی از آن خدشه وارد باشد. ممکن است در بخشی از صندوق ها افراد ناسالم باشند و خیانت کنند، اما نمی شود همه صندوق ها را اینگونه دانست که لازمه آن این است که وزارت کشور نتیجه آرای صندوق ها را اعلام کند." وی ادامه داد: "اگر قرار بود یک نفر حرف بزند و همه در کشور تبعیت کنند، در دوره شاه هم همین بود پس چرا انقلاب کردیم؟ اینکه فقط روزنامه های تمجید کننده دولت آزاد باشند هم هنر نیست، هنر آن است که روزنامه های منتقد آزاد باشند و البته به صورت قانونی و منطقی انتقاد کنند و جوابیه طرف مقابل را هم منتشر کنند." توکلی ادامه وضعیت موجود را گسست ملی و نفوذ بیگانگان دانست و در خاتمه توصیه کرد: "همه نامزدها به قانون وفادار باشند، اما در موضع قانونی خود سفت و محکم باشند و ما هم در مجلس از این موضع حمایت می‌کنیم."
* غلامعلی حدادعادل با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 سیما گفت: "نباید مردم را بی اعتماد کنیم و سازوکارهای قانونی را بشکنیم، این که در کشور ما به رای اکثریت احترام گذاشته شود به سود کشور است." وی تصریح کرد: "اگر بازنده انتخابات بخواهد که انتخابات ابطال شود و دفعه بعد هم که انتخابات برگزار شد بازنده ان هم بگوید که انتخابات باید باطل شود آن وقت دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. این که یک نفر فرض کند که در انتخابات تقلب شده است و از ابتدا بدون این که رسیدگی شود بگوید باید ابطال شود این درست نیست. آقای موسوی شخصیتی است که مردم وی را به عنوان مدیر، سیاستمدار و انسان قانونگرا شناخته اند وی در صحبت های انتخاباتی در مناظره ها همواره بر تقید به قانون تاکید می کرد. باید به آقای موسوی بگوییم که بالاخره کشور قانون دارد؛ این همان قانونی است که بر حسب آن در انتخابات ثبت نام کردید، برای رای گیری و شمارش آرا هم قانون وجود دارد شما همانگونه که از اول وارد کوچه قانون شدید باید ادامه بدهید و مشکلات و اعتراضات را هم از طریق قانونی حل کنید. از شما انتظار نمی رود اگر اعتراضی دارید از طریق تجمعات و اعتراض هایی عنوان کنید که در حاشیه آن خشونت، قتل و آتش سوزی به وجود بیاید." حداد عادل در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: "اکنون که 85 درصد مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران رای اعتماد داده اند، بی بی سی درباره رای مردم نظر می دهد." وی با اشاره به این که تعداد زیادی از مدیران بی بی سی فارسی بهایی هستند گفت: "این شبکه صدای بهائیت است، اینها بیگانه هستند و حالا دلسوز ملت ایران شده اند. بی بی سی سخنگوی دولت انگلیس است و بودجه آن را دولت انگلیس تامین می کند و این همان شبکه ای است که هنگام کودتای 28 مرداد در تهران با شاه ارتباط برقرار کرد." وی افزود: "اعتراضها به طرق مختلف از طریق راهپیمایی حضور در میدانها و خیابانها و گاهی سکوت طبیعی است اما اغتشاش و آشوب و آتش زدن برخی مکان ها و وسایل نقلیه غیرطبیعی است." وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت:‌ "متاسفانه در چند روز اخیر کار به خون ریزی کشیده شد و شاهد قتل هستیم. روز دو شنبه طرفداران موسوی در خیابان آزادی و محمد علی جناح مسلحانه سراغ حوزه مقاومت بسیج رفتند و دو سرباز این مجموعه و مادر و دختری که به مهد کودک پناه برده بودند کشتند.

آنها قصد خلع سلاح کردن حوزه مقاومت بسیج را داشتند که متصدیان این حوزه دفاع می کنند و چند نفر کشته می شوند."

منابع: کتاب الیگارشی علیه جمهوی اسلامی و روزشمار 8 ماه نبرد مقدس
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها