امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89518
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در دیدار مجمع نمایندگان مجلس شورای ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در دیدار مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استاندار و مدیرکل استان سمنان که در ساختمان اصلی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با اشاره به دیدار اخیر معلمان نمونه با رهبر معظم انقلاب اسلامی، داشت: حمایت رهبر انقلاب از آموزش و پرورش باعث دلگرمی مسئولان است و باید از این موقعیت کمال استفاده را ببریم.

وی با اشاره به رشد 26 درصدی بودجه رسمی آموزش و پرورش نسبت به سال قبل‌، عنوان کرد: این موضوع نشان می‌دهد دولت و مجلس شورای اسلامی به آموزش و پرورش توجه ویژه دارند.

فانی با بیان اینکه بیش از 98 درصد بودجه آموزش و پرورش صرفه هزینه‌های جاری می‌شود، تصریح کرد: اختصاص ردیف بودجه کیفیت بخشی به آموزش و پرورش از جمله اقدامات خوب مجلس شورای اسلامی و دولت یازدهم است که می‌توان آن را به صورت هدفمند در آموزش و پرورش هزینه کرد.

وزیر آموزش و پرورش با استقبال از پیشنهاد رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی،‌ افزود: باید شرایطی را ایجاد کنیم که سال آینده به نام «آموزش و پرورش» مزین شود و یا گفتمان غالب را در دولت و مجلس شورای اسلامی معطوف به آموزش و پرورش بدانیم.

وی از تشکیل کارگروهی زیر نظر مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خبر داد و عنوان کرد: مصوبات این کارگروه‌ها می‌تواند با ایجاد ظرفیت‌های قانونی سبب شکوفایی نظام تعلیم و تربیت شود.

عضو کابینه تدبیر و امید با اشاره به ردیف بودجه ماده 180 نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: اگر با همکاری آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تمامی پروژه‌های بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی در کل کشور تکمیل شود، 15 هزار کلاس درس ایجاد می‌شود و بخش بزرگی از نیازهای آموزش و پرورش در جهت اختصاص فضاهای آموزش مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به ساختمان فرسوده اداره کل استان سمنان، تصریح کرد: برای تکمیل این ساختمان مصوب می‌شود که به نسبت یکسان نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استانداری سمنان و آموزش و پرورش هزینه‌های ساخت را بپردازند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها