امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89522
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
حبیب حسینقلی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، اظهار کرد: این سیل روستاهای "قره قیه"، "ممیشلو" و " قلعه کندی از روستاهای بخش " ...

حبیب حسینقلی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، اظهار کرد: این سیل روستاهای "قره قیه"، "ممیشلو" و " قلعه کندی از روستاهای بخش " آغ‌بوران" را درنوردیده است.

وی با اشاره به آماده‌باش ارگان‌های امدادی در این منطقه گفت: از زمان مخابره وقوع این سیل در بخش " آغ‌بوراز" شهرستان هوراند، چند دستگاه آمبولانس به محل اعزام شده و با همکاری عوامل هلال احمر و مدیریت راه با آماده‌باش کامل در این بخش مستقر هستند.

بارش شدید باران سیل‌آسا در شهرستان هوراند، روستاهای این منطقه را ویران و راه 24 روستا در شهرستان هوراند را تخریب کرد و روستاهای آقبراز، قره‌قیه، ممشلو، قلعه کندی و روستاهای اطراف خسارت زیادی دیده است.

این سیل در حالی اتفاق افتاده که چند هفته پیش وقوع یک سیل طغیانگر در روستای اینجار مردم را غافلگیر و خسارت زیادی به این روستا وارد کرده بود.

شهرستان تازه ‌تاسیس هوراند با 22 هزار نفر جمعیت و یک‌ هزار و 670 کیلومتر مربع وسعت در 150 کیلومتری شمال‌شرقی تبریز مرکز استان آذربایجان‌شرقی واقع شده و از دو بخش مرکزی و چهاردانگه هوراند تشکیل شده است که از نبود امکانات رنج می‌برند.

این شهرستان 102 روستا با جمعیت فعال دارد و بیشتر ساکنان آن روستاییان هستند.
انتهای پیام/60001/الف20/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار