امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89526
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، این روزها همزمان با آغاز مسابقات جام جهانی برزیل مردم و مسئولان هرکدام به نوعی خود را با مسابقات همراه ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، این روزها همزمان با آغاز مسابقات جام جهانی برزیل مردم و مسئولان هرکدام به نوعی خود را با مسابقات همراه کرده‌اند.

وقتی خبر اعتراض رسمی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در رسانه‌ها منتشر شد گمانه زنی‌های مختلفی مطرح شد که اعتراض مولاوردی در صحن رسمی کابینه دولت به چه دلیل بوده است؟ اشتغال جوانان؟ اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج جوانان؟ سرانجام لایحه بیمه زنان خانه دار؟ معلق ماندن قانون افزایش مرخصی زایمان زنان شاغل؟ کاهش ساعت کاری زنان؟ لایحه حمایت از زنان سرپرست خانوار؟ اجرایی نشدن قانون عفاف و حجاب؟و ....

اما خبر، حکایت از نگرانی دیگری داشت، معاون رئیس جمهور از عدم حضور زنان در ورزشگاه ابراز نگرانی و اعتراض کرده بود این در حالی است که دغدغه‌ها و اولویت‌های اصلی جامعه زنان در یک بام و دوهوای دولت و مجلس مانده است و هنوز بسیاری از طرح‌ها و لوایح حوزه زنان به سرانجام نرسیده است؟

در حالی که زنان شاغل و خانه‌دار جامعه انتظار دارند معاون رئیس جمهور در امور زنان به عنوان متولی و مدافع امور زنان در جلسات هیأت دولت دغدغه‌ها و مسائل اصلی آنها را مطرح کند اما موضوعی مطرح می‌شود که دغدغه درصد کمی از زنان جامعه است و نمی‌توان به عنوان اولویت اصلی از آن نام برد.

فاطمه آلیا عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نیز با انتقاد از این موضوع گفت: هدف یا خروجی این اعتراض بعد از چند ماه سکوت و نرمش نشان دادن در مقابل بی توجهی به حقوق زنان چه بوده است؟

وی ادامه داد: مسئولان ما نباید به دنبال طرح موضوعاتی باشند که در عرصه بین المللی برای خود جایگاهی را بسازند و یا با طرح چنین موضوعاتی اعتدال جنسیتی را در دستور کار خود قرار دهند.

این در حالی است که اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز از محقق نشدن وعده‌های معاون رئیس جمهور در امور زنان انتقاد دارند و فطمه رهبر رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: تا کنون وعده‌های داده شده در خصوص افزایش مرخصی زایمان و بیمه زنان خانه‌دار محقق نشده است و هفته آینده در جلسه‌ای با حضور معاون رئیس جمهور عملکرد این معاونت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مولاوردی با بیان اینکه شایسته دولت تدبیر و امید نیست که توقف زنان پشت درهای ورزشگاه به نام دولت تدبیر و امید باشد از رئیس جمهور خواسته است تدبیری بیندیشد تا حضور زنان در ورزشگاه‌ امکان پذیر باشد.

اما انتظار جامعه زنان کشور این بود که فرصت‌های در اختیار معاون رئیس جمهور برای اولویت‌های اساسی حوزه زنان استفاده شود چرا که حضور در ورزشگاه‌ها نیاز مادران باردار، زنان و دختران سرپرست خانوار، زنان خانه‌دار و در انتظار دریافت مستمری، دختران بیکار و جویای کار و جوانان و دختران کارآفرین نیست.

از سوی دیگر مطالعه بخشی از نظرات مراجع عظام تقلید در خصوص حضور زنان در ورزشگاه‌ها قابل توجه است:

آیت‌الله میرزا جواد تبریزی اجتماع زنان و مردان در اماکن ورزشی که معمولاً همراه با امور فساد انگیز و ارتکاب حرام است،بر مردان و زنان جایز ندانست.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی این کار را خلاف شرع و تنازل ظاهر از مواضع اسلامی برمی‌شمرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها