امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89527
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران، این سامانه به منظور جلوگیری از اتلاف وقت اهدا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران، این سامانه به منظور جلوگیری از اتلاف وقت اهدا کنندگان و مدیریت بهتر اهدای خون فعلاً به صورت آزمایشی در دو مرکز خونگیری چیذر و نازی آباد راه اندازی شده است.
 
سیما ذو الفقاری؛ معاون فنی و فناوریهای نوین سازمان انتقال خون در این باره اظهار کرد: سازمان انتقال خون به کمک این طرح می‌تواند ضمن نوبت دهی متوازن به اهدا کنندگان خون، مانع اتلاف وقت و ازدحام مراجعان در مراکز اهدای خون شود.
 
این طرح به مدت 6 ماه به صورت آزمایشی به اجرا در می‌آید و پس از آن بررسی شده و ایرادات احتمالی رفع خواهد شد.
 
وی گفت: با اجرای این طرح اهدا کننده با مراجعه به سایت www.ehda.ibto.ir  می تواند روز و ساعت مراجعه را انتخاب کند و در وقت تعیین شده به مرکز خونگیری مراجعه کند.
 
ذوالفقاری این طرح را گامی در جهت رفاه و تکریم اهداکنندگان خون دانست و افزود: این طرح توصیه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت است که شرایط آموزش مجازی اهدا کننده را فراهم کرده و کیفیت مصاحبه با اهداکننده خون را بالا می‌برد و همزمان اهدای خون را متوازن می سازد.
 
وی تصریح کرد: این یک امکان برای اهدا کننده است و اجباری در آن نیست و کسانی که به اینترنت دسترسی ندارند نیز می توانند مستقیم به مراکز اهدای خون مراجعه کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها