امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89528
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با اشاره به ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با اشاره به افزایش شکایت از دستگاه‌های اجرایی گفت: متاسفانه رشد شکایات هر ساله روبه افزایش است و ما نه تنها توقف این رشد را شاهد نیستیم بلکه رشد منفی هم نداشتیم.

وی افزود: رشد مثبت شکایات آسیبی برای دستگاه‌های اجرایی و دیوان عدالت اداری است و از سوی دیگر موجب بروز مشکل برای مردم می‌شود به همین جهت باید اقدامی انجام دهیم تا رشد شکایات را به حداقل برسانیم.

رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: در همین راستا جلساتی را با مسئولان عالی معاونین ریاست جمهوری و وزرا داشتیم و معتقدیم که اگر دستگاه‌‌های اجرایی تعامل مثبت و سازنده‌ای را با دیوان عدالت اداری داشته باشند شاهد کاهش چشمگیر شکایات از دستگاه‌های اجرایی هستیم.

منتظری در ادامه تصریح کرد ما سال گذشته تحولات زیادی در دیوان عدالت اداری داشتیم که یکی از آنها تغییر قانون عدالت اداری با تلاش دولت و مجلس بود.

وی افزود در قانون جدید رسیدگی دو مرحله‌ای شده که همین موضوع موجب اتقان آرا می‌شود ضمن اینکه شعب بدوی و تجدید نظر کار خود را آغاز کرده‌اند و بسیاری از احکام ما در شعب بدوی صادر می‌شود.

وی با اعلام این خبر که تا کنون 47 فقره شکایت از مصوبات دولت جدید داشته‌ایم گفت: فرایند رسیدگی به مصوبات دولت حداقل 6 تا 7 ماه زمان می‌برد و آنچه که امروز رسیدگی می‌کنیم مربوط به دولت گذشته است.

منتظری تاکید کرد تا امروز و با گذشت کمتر از یکسال از عمر دولت یازدهم مصوبه‌ای که بخواهیم باطل کنیم نداشته‌ایم البته رئیس مجلس برخی از مصوبات دولت را مغایر قانون اعلام کرده است که در اینصورت دیگر مصوبات به دیوان عدالت اداری نمی‌رسد.

وی مجموع پرونده‌های وارده در سال 92 بیش از 127 هزار مورد عنوان کرد و گفت: در این زمینه نسبت به سال 91 حدود ۱۸ درصد رشد داشته‌ایم.

رئیس دیوان عدالت اداری با تاکید بر اینکه بیشتر شکایات مربوط به امور استخدامی‌، بازنشستگی، ‌شهرداری‌ها و کار و کارگری بوده است گفت: کمتر از 30 درصد از آرایی که در دیوان عدالت اداری صادر می‌شود مورد تجدید نظر قرار گرفته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها