امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89533
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان طبس، حسن رمضانی در دیدار فرماندار ویژه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان طبس، حسن رمضانی در دیدار فرماندار ویژه طبس، از طبس به عنوان یک میراث فرهنگی و تاریخی یاد کرد و اظهار داشت: طبس با فرم خاص شهرسازی خود یکی از باغ شهرهای ایران بشمار می‌رود.

وی یادآور شد: قدیمی‌ترین سد قوسی جهان در شهرستان طبس واقع شده است و تمام تلاش ما بر اینست که موضوع ثبت جهانی باغ گلشن را نیز استارت بزنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه طبس در حوزه بافت‌های روستایی بسیار غنی است، تصریح کرد: در اطراف طبس آثار ارزشمند فرهنگی بسیاری مانند روستای نایبند وجود دارد که با توجه به فرم معماری و موقعیت قرارگیری خاص خود، ظرفیت بسیار مناسبی در حوزه بافت‌های روستایی است که دانشجویان ارشد و دکترای معماری حداقل یکبار از این روستا دیدن می‌کنند.

رمضانی افزود: روستای اصفهک نیز مکان بسیار مناسبی برای جذب گردشگر است و مقدمات ثبت ملی آن در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در ارگ طبس نیز مشغول مرمت و احیای بخشی از پوشش‌ها هستیم، گفت: سعی ما بر این است که برای شهرستان طبس فرصت توسعه فرهنگی و اقتصادی بسازیم و در این راه نیازمند کمک و حمایت مسئولان شهر و در راس آنها فرماندار طبس هستیم.

فرماندار ویژه طبس در این دیدار اظهار کرد: سابقه، مدنیت، آثار تاریخی، باغ‌های زیبا، منزلگاه‌ها، نخیلات سر به فلک کشیده، منطقه‌‌ کویری بکر طبس و در یک کلام فضای عمومی بسیار زیبای شهر در جذب توریست و گردشگر بسیار موثر است.

جلال هاشمی گفت: پس از حوزه صنعت و اقتصاد و ظرفیت‌های معدنی بسیار این منطقه، باید به حوزه فرهنگی و گردشگری توجه بیشتری معطوف شود.

انتهای پیام/22482/ل/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها