امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89537
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، دومین همایش سفیران طلایی بهزیستی کشور و تقدیر از ورزشکاران معلول قهرمان پارالمپیک پیش از ظهر امروز در حوزه هنری برگزار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، دومین همایش سفیران طلایی بهزیستی کشور و تقدیر از ورزشکاران معلول قهرمان پارالمپیک پیش از ظهر امروز در حوزه هنری برگزار شد. در این مراسم علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم، سالار عقیلی خواننده کشورمان به اجرای برنامه پرداخت و در ادامه اظهار داشت: خوشحال هستم که امروز به عنوان سفیر بهزیستی انتخاب شدم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه افراد زیادی هستند که کارهای بسیار نیکی را انجام دادند و این در حالی است که برخی نیز اعتقاد دارند که نباید این کارها انجام شود که بنده به آنها می‌گویم شاید زمانی هم مشکلی برای ما پیش آید که نیاز به حمایت و کمک داشته باشیم.

به گزارش فارس در ادامه این مراسم، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه حدود یک سال است که فعالیت سفرای طلایی در سازمان بهزیستی می‌گذرد اظهار داشت: در طول این یک سال، خدمات ارزشمندی از سوی سفرای طلایی صورت پذیرفته است.

وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی کشور در بیش از 30 هزار نقطه کشور و به واسطه خیرین و نیکوکاران شبکه گسترده‌ خدماتی را در طیف وسیعی ایجاد کرده است که در این زمینه از ظرفیت خیرین، ورزشکاران، نخبگان و هنرمندان استفاده شده است.

هاشمی استفاده از ظرفیت نخبگان، ورزشکاران، هنرمندان را جزو برنامه‌های راهبردی بهزیستی دانست و گفت:‌ خوشحال هستیم که این رویکرد در سازمان بهزیستی فراگیر شده و بزرگانی در عرصه هنر، ورزش و... ما را همراهی می‌کنند.

وی با بیان اینکه قسمت عمده‌ای از فعالیت‌های سازمان بهزیستی توسط خیرین اداره می‌شود، گفت: در سال گذشته بالغ بر 500 نفر متقاضی برای قرار گرفتن در جایگاه سفیر طلایی بودند که از این تعداد حدود 30 نفر انتخاب شدند.

هاشمی خاطرنشان کرد: امسال هم بنا داریم تعداد دیگری از نخبگان، ورزشکاران و هنرمندان را در قالب سفرای طلایی بهزیستی انتخاب کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در حوزه ورزش تدابیر خوبی اندیشیده شده است، ضمن اینکه هم‌اکنون برنامه‌های خوبی برای توجه و گسترش مسئولیت اجتماعی پیش‌بینی شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور به توجه ویژه رئیس‌جمهور به این سازمان اشاره کرد و گفت: از ابتدای فعالیت دولت یازدهم، حجت الاسلام روحانی بیش از هفت بار در مراکز نگهداری معلولان و سالمندان بهزیستی حضور پیدا کردند که این نشان از توجه ویژه دولت و شخص رئیس‌جمهور به بهزیستی است.

وی افزود: رشد منابع ریالی و مالی بهزیستی در قیاس سایر دستگاه‌ها یکی دیگر از موضوعاتی است که در دولت یازدهم صورت گرفته است.

به گزارش فارس، در ادامه دومین همایش سفیران طلایی بهزیستی کشور و تقدیر از ورزشکاران معلول قهرمان پارالمپیک، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: دولت‌ها از جنس رفتار مرسوم به نظام بروکراتیک هستند و جنس کار شما سفرای طلایی جنس عاطفی و مهربانی است.

وی تصریح کرد: جنس عاطفه و مهربانی و روابط انسانی در نهادهای اجتماعی و سرمایه اجتماعی نهفته است.

ربیعی خطاب به سفرای طلایی بهزیستی گفت: من در مورد این کار شما اعتراف می‌کنم، نه خیلی چیزها را می‌دانم نه توانایی دارم و نیازمند کمک شما هستم و اگر شماها نباشید نمی‌توانیم وظایفی که به عهده ما گذاشته شده انجام دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: جامعه امروز نیازمند همدلی، نشاط، اعتماد و دستگیری است و ما به مدد هم نیاز داریم و ما باید روح ایران اسلامی را بر جامعه گسترش دهیم.

ربیعی افزود: ما به جنبش عظیم مهربانی و اعتماد اجتماعی نیاز داریم و باید شواهدی فراهم شود که بیش از گذشته به هم کمک کنید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مسئولیت ما در قبال جامعه ناشی از فرایندهایی است که در جامعه صورت گرفته است و ما همه مسئولیم که برای پر کردن شکاف فقر و توانمندسازی معلولان کار کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه خطاب به سفرای طلایی بهزیستی گفت: حس مسئولیت در حال گسترش است و سازمان بهزیستی بستر آن را فراهم کرده است و اقدامات خوبی از سوی این سازمان صورت گرفته است و یکی از برنامه‌های ما در این سازمان گسترش این حرکت و اعتماد به نخبگان است.

ربیعی گفت: بسیاری کارها وجود دارد که دولت‌ها به تنهایی نمی‌توانند آن را انجام دهند و در این زمینه وجود نخبگان و سایر خیرین تأثیرگذار است.

وی افزود: دولت تدبیر و امید به دنبال پاک کردن صورت مسأله‌ها نیست و ما به دنبال راه‌حل برای حاشیه‌نشین‌ها، صداهای خاموش، سفره‌های کم‌رونق، واقعیت‌های فقر و ... هستیم و با قبول واقعیت به دنبال زندگی بهتر هستیم.

ربیعی خطاب به سفرای طلایی بهزیستی تصریح کرد: شماها سفیران مسئولیت فردی، اجتماعی و گروهی هستید و شماها سفیران تدبیر برای جامعه با امید هستید.

به گزارش فارس، در ادامه این همایش از تعدادی از تعدادی از ورزشکاران معلول قهرمانان پارالمپیک تقدیر شد.

در پایان این مراسم، از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور به تعدادی از سفرای طلایی بهزیستی از جمله کریم باقری، رؤیا تیموریان، جواد خیابانی، حسین شمس، وحید شمسایی، محمدرضا طالقانی، امیر قلعه‌نویی، کامران نجف‌زاده، پریوش نظریه تقدیر شد.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم لیلا اوتادی و مسعود رایگان به عنوان یاوران ویژه بهزیستی معرفی شدند و در ادامه از نخستین تمبر سفرای بهزیستی و کارت مددکاران افتخاری رونمایی شد به طوری که نخستین کارت مددکاری افتخاری به ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اهدا شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها