امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89539
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام منتظری در ادامه نشست خبری امروز خود در خصوص بحث راه‌اندازی دفاتر ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام منتظری در ادامه نشست خبری امروز خود در خصوص بحث راه‌اندازی دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در مراکز استان‌ها گفت: این امر بسیار مهمی بود که صورت گرفت و موجب قانونمند شدن اقدامات شد.

وی افزود: خوشبختانه اواخر سال گذشته تمام استان‌ها به دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری مجهز شدند، این دفاتر در تسهیل امور مردم موثر است ضمن اینکه مراجعات مردم به تهران کمتر شده است.

منتظری تصریح کرد: بنده به دلیل اطاله دادرسی و طولانی شدن زمان رسیدگی در دیوان عدالت اداری احساس شرمندگی کرده و از مردم صادقانه عذرخواهی می‌کنم چرا که باید در کوتاه ترین زمان یعنی سه ماه رسیدگی صورت گیرد اما زمان فعلی یک سال است.

وی با بیان اینکه بنده در حد اختیارم می‌توانم در برخی امور همچون رسیدگی خارج از نوبت به برخی پرونده‌ها دخالت کنم، گفت: بنده به ندرت از اختیار قانونی خود استفاده می‌کنم.

رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: من برای رعایت عدل و انصاف و رعایت حقوق کمتر از اختیار خود استفاده می‌کنم و می‌دانم مردم و مراجعه‌کنندگان کارشان به پرونده‌ها در دیوان عدالت اداری گره خورده است.

وی در خصوص اعاده دادرسی گفت: دستگاه‌های اجرایی مساعدت لازم را ندارند، گاهی در تبادل لایحه و ارسال پاسخ کوتاهی می‌کنند که این امر باعث تضییع حقوق مردم می‌شود.

رئیس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: در بخش حقوقی دستگاه‌های اجرایی کارشناسی لازم انجام نمی‌گیرد و در بخش آیین‌نامه و بخش‌نامه و دستورالعمل‌ها شکایات بسیار است که ما باید با دقت بیشتری کارها را کارشناسی کنیم.

وی افزود: شوراهای اسلامی یک نهاد مردمی هستند که در سراسر کشور حضور جدی دارند، متأسفانه رعایت مسائل حقوقی شوراهای اسلامی صورت نگرفته و این در حالی است که اگر این بخش تقویت نشود باعث تضییع حقوق مردم خواهد شد لذا از شورای اسلامی درخواست داریم وقتی شکایتی صورت می‌گیرد براساس آیین‌نامه و دستورالعمل و قانون اقدامات را انجام دهند چرا که اکنون شکایت از شوراها زیاد است.

وی در خصوص شاخص‌های سلامت اداری گفت: مسأله تعیین شاخص‌های سلامت نظام اداری از موضوعات بسیار مهمی است که پس از انقلاب نسبت به آن بی توجهی شد و به همین جهت ما خسارت‌های زیادی را در سطح بین المللی داده‌ایم.

منتظری خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مرتبط در سطح بین‌الملل نمره‌های منفی به نظام اداری ما می‌دهند، متأسفانه ما نتوانستیم شاخصی برای سلامت نظام اداری تعیین کنیم و کشورهای دیگر با معیارهای خود ما را ارزیابی می‌کنند، معیارهایی که یا ما قبول نداریم و یا با ساختار اداری ما منطبق نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها