امروز : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 29
۰۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89543
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، جلسه هیأت عمومی دیوان عالی کشور صبح امروز به ریاست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، جلسه هیأت عمومی دیوان عالی کشور صبح امروز به ریاست آیت‌الله گرکانی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه چرا حوادث علت‌یابی نمی شود، گفت: امروزه در رسانه‌ها و مطبوعات با خبرهایی برخورد می‌کنیم که سطح آب‌های زیرزمینی کاهش پیدا کرده و کم آبی 11 استان را فرا گرفته و هشدار داده می‌شود و گاهی هم از جیره‌بندی آب کلان شهرها خبر می‌رسد، چرا مسئولان ما علت یابی نمی‌کنند و فقط معلول‌ها را در رسانه‌ها به گوش مردم می‌رسانند؟

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: گاهی هم از مفاسد اقتصادی در سطح مسئولین و غیر مسئولین خبر رسانی می‌کنند که گاهی اقتصاد کشور را به رکود می‌کشانند، از سوی دیگر از معوقات بانک‌ها ضربه دیگری بر اقتصاد کشورمان وارد می‌شود.

آیت‌الله محسنی گرکانی خاطرنشان کرد: فسادهای فرهنگی آشکار و پنهان در فضای کشور یک مرکب لجام گسیخته است که با نظام اسلامی کشور منافات جدی دارد، عدم دسترسی مردم به مسئولین اجرائی و قضایی برای حل مشکلات مهم نیز یکی دیگر از مشکلات ماست.

وی افزود: این‌گونه حوادث معلول علت‌هایی است که اگر با نظارت دقیق بررسی شود می‌تواند گشایشی در حل مشکلات ذکر شده باشد، رسانه‌های عمومی همواره از معلول‌ها سخن می‌گویند و علت یابی به طور کلی فراموش شده است حال آنکه قرآن کریم برای مسلمانان علت و معلول حوادث مثبت و منفی را به طور روشن و صریح بیان کرده است.

رئیس دیوان عالی کشور با قرائت آیه 69 سوره اعراف گفت: خداوند در این آیه شریفه می‌فرماید اگر مردمی که در آبادی‌ها (شهرهای بزرگ و کوچک) روی این کره زمین زندگی می‌کنند به جای طغیان، سرکشی و انحصارطلبی و زیاده‌خواهی و ظلم و فساد، ایمان و تقوای الهی پیشه می‌کردند نه تنها مورد خشم و مجازات خدای متعال واقع نمی شدند بلکه درهای برکات آسمان و زمین را به روی آنها می‌گشودیم.

رئیس هیأت عمومی دیوان عالی کشور خاطر نشان کرد: مسلمانان به کیفیت و کمیت خود توجه داشته باشند، یک میلیارد و 650 میلیون نفر مسلمان در جهان وجود دارد همه پیرو مکتب توحیدند اگر همه به ریسمان محکم قرآن مستمسک باشند هرگز گروه تروریستی داعش خون بی‌گناهان را نمی‌تواند بریزد.

وی تأکید کرد: دولت باید علت‌های فساد را رصد کند و در برابر آنهایی که به اقتصاد کشور ضربه می‌زنند و رکود اقتصادی به وجود می‌آورند جدی برخورد کند، با مفاسد اخلاقی و فرهنگی مبارزه و قانون عفاف و حجاب را عملیاتی کند و وظیفه مردم است تا با دولت در این زمینه همکاری کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها