امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89545
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد جهانگیری در نشست خبری سازمان نظام پزشکی در رابطه با تعرفه دندانپزشکی، گفت: رشد 15 درصدی تعرفه‌های ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمد جهانگیری در نشست خبری سازمان نظام پزشکی در رابطه با تعرفه دندانپزشکی، گفت: رشد 15 درصدی تعرفه‌های دندانپزشکی در ابلاغ تعرفه‌های جدید دیده شده و همچنین متعادل‌سازی خدمات دندانپزشکی در قالب ارزش نسبی خدمات انجام خواهد شد.

وی ادامه داد:‌ این متعادل‌سازی به این معناست خدماتی که بسیار گرانقیمت بودند، کاهش یافته و خدماتی که قیمت متناسبی نداشته متعارف می‌شوند.

جهانگیری افزود: متعادل‌سازی در دستور کار جدید شورای عالی بیمه قرار خواهد گرفت که علاوه بر افزایش 15 درصدی تعرفه معمول خواهد بود، مثلاً تعرفه خدماتی که مانند دندانپرشکی اطفال، کشیدن دندان یا جرم‌گیری که تعرفه پائینی نداشتند، تعرفه آنها افزایش می‌یابد و در مقابل خدمات تخصصی قیمتشان کم می‌شود.

مدیرکل نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: همچنین در حال حاضر ارزش نسبی 50 خدمت در حوزه دندانپزشکی مشخص شده که قرار است به 200 خدمت افزایش یابد.

وی گفت: عدم شفافیت در خدمات دندانپزشکی باعث می‌شد تا مبالغ غیر متعارفی دریافت شود به همین دلیل ارزش نسبی خدمات دندانپزشکی افزایش خواهد یافت.

جهانگیری گفت: در حوزه بیمه‌ها نیز مصوب شده برای گروه سنی اطفال از نظر آمیزش و ارائه خدمات، خدمات دندانپزشکی پوشش داده شود، اما برای بزرگسالان منوط به شفاف‌سازی خدمات خواهد بود.

وی همچنین در مورد ارزش نسبی خدمات گفت:‌ ارزش نسبی خدمات در بخش دستمزدها قرار است، انجام شود و اولین بار است که تمام خدمات با ارزش‌های یکسان دیده خواهند شد.

مدیرکل نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: بسته نظارتی تعرفه‌ها که با کمک وزارت بهداشت، انجمن‌های تخصصی و شورای بیمه تدوین شده، قرار است اطلاع‌رسانی کامل و جامعی را به مردم و رسانه‌ها داشته باشد و محور اجرای این بسته با نظام‌ پزشکی است و اگر اجرایی شود، بیش از 95 درصد از تخلفات در حوزه سلامت را پیشگیری می‌کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها