امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89547
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محققان آمریکایی احساسات و افکار افراد را بر اساس انعکاس حالات و واکنش‌های ...

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محققان آمریکایی احساسات و افکار افراد را بر اساس انعکاس حالات و واکنش‌های اشخاص در چهره‌هایشان طبقه‌بندی کرده‌اند و می‌گویند آنچه در ذهن شخص می‌گذرد، احساسات آن شخص است که با حالت‌های مختلف در چهره منعکس می‌شود.

این تیم دانشگاه اوهایو در مورد تشخیص احساسات افراد بر روی چهره می‌گویند: احساسات عمومی ۶ حالت دارد مانند شادی، غم، نفرت، ترس، خشم و تعجب که در تمام اشخاص به راحتی قابل تشخیص است و همه با آنها تا اندازه‌ای آشنا هستیم.
اما نکات دقیقی برای شناسایی و دسته بندی وجود دارد و آن واکنش‌های احساسی خاصی است که برای درک آن کمی دچار پیچیدگی می‌شویم.

محققان هزاران عکس از ۲۰۰ دانش‌آموز در موقعیت‌های مختلف احساسی از حالات صورت گرفته‌اند؛ این تصاویر با استفاده از کامپیوتری تخصصی به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفتند.

دانشمندان می‌گویند: در این نتایج متوجه شدیم به غیر از ۶ حالت استانداردی که برای همه قابل تشخیص است، 15 حالت دیگر نیز وجود دارد که شاید کمتر کسی به آنها دقت کرده باشد؛ حداقل این مجموعه در فرهنگ غربی طبیعی و ثابت و یکنواخت است.

آنها اضافه می‌کنند این کار می‌تواند یک فرمت برای درمان اختلالاتی مانند اوتیسم باشد؛ استرس پس از سانحه یا به وجود آمدن اسکیزوفرنی باعث به وجود آمدن دو حالت ترکیبی در شخص می‌شود؛ گاه حالات چهره افراد ترکیبی از دو حس است و شاید اغلب اشخاص نتوانند این واکنش‌های ترکیبی را تشخیص دهند.

واکنش‌هایی که دانشمندان با مطالعات به آنها پی بردند عبارت است از: شادی ، غم ، ترس، عصبانیت، تعجب کردن، نفرت
تعجب + شادی
نشان دادن نفرت با حالتی شوخی
ترس + غم عصبانیت + غم
تعجب + غم
نفرت + غم عصبانیت + علاقه
تعجب + علاقه
نفرت + علاقه تعجب + عصبانیت
نفرت + عصبانیت
نفرت + عصبانیت
نفرت + تعجب
تحت تأثیر قرار گرفتن
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها