امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89548
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در زنجان، مهرداد ستاره ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان زنجان با تشریح روند توسعه ساختار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در زنجان، مهرداد ستاره ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان زنجان با تشریح روند توسعه ساختار سازمان پزشکی قانونی بعد از تبدیل شدن به سازمان اظهار داشت: افزایش کیفیت خدمات این سازمان طی این سال‌ها بسیار مشهود است.

وی با بیان اینکه استان زنجان از سال 82 دارای اداره کل سازمان پزشکی قانونی استان در شهرستان‌های قیدار و ابهر هم دارای شعبه بوده است، اظهار داشت: شهرستان‌ها ماهنشان، خرم‌دره و طارم هم بعداز سال 86 اداره پزشکی قانونی دارند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان به روند تکمیل تجهیزات لازم برای کنترل این اداره‌کل از جمله سردخانه و آزمایشگاه‌ها اشاره و تصریح کرد: طی این مدت بخش It این اداره‌کل هم تجهیز شده است به‌طوری که در حال حاضر 20 خط ارتباطی رایگان با کشور دارد.

این مسئول تعداد پرسنل رسمی اداره‌کل پزشکی قانونی استان زنجان را 21 نفر اعلام کرد و بیان داشت: این اداره‌کل هفت نیروی پیمانی، هشت نیروی کار مشخص و 9 نفر هم نیروی کارگری با این اداره‌کل همکاری می‌کنند و این در حالی است که چارت سازمانی تعریف شده برای آن 127 نفر است.

ستاره با اشاره به اصلاح چارت سازمانی اداره‌کل سازمان پزشکی قانونی تاکید کرد: افزایش محسوس حقوق کارکنان هم در راستای تغییرات مطلوب این سازمان انجام شده است.

وی به افزایش سلامت اداری و سازمانی و ارتقای سطح بازرسی در اداره‌کل پزشکی قانونی اشاره و تاکید کرد: وضعیت سازمان پزشکی قانونی به هیچ وجه با 10 سال پیش قابل مقایسه نیست.

مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان به افزایش 1.28 درصدی معاینات بالینی این اداره‌کل در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن اشاره و اضافه کرد: معاینات اجساد این اداره‌ کل هم طی سال گذشته نسبت به سال 91 افزایش 2.38 درصدی را نشان می‌دهد.

این مسئول از افزایش 3.5 درصدی تلفات حوادث رانندگی در سال 92 نسبت به سال پیش از آن خبر داد و افزود: راکبان سواری با 143، موتورسیکلت با 62 و عابران با 50 فوتی بیشترین تلفات را در حوادث ناشی از تصادفات رانندگی طی سال گذشته داشته‌اند.

ستاره با بیان اینکه حوادث رانندگی در زنجان طی سال گذشته 186 تلفات داشته است، ادامه داد: این حوادث در شهرهای ابهر، خدابنده، خرم‌دره، طارم و ماهنشان به ترتیب 66، 30، 20، 11 و چهار نفر بوده است.

وی تاکید کرد: بیشترین تلفات حوادث رانندگی طی سال گذشته در حدود 30 کیلومتری ورودی شهرها روی داده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان تعداد تلفات فوتی زنان را در حوادث رانندگی سال گذشته 91 نفر عنوان کرد و گفت: 226 نفر از فوتی تصادفات رانندگی هم مردان بوده‌اند.

این مسئول با اشاره به مجوز موجود برای جذب نیرو در اداره‌کل پزشکی قانونی استان زنجان افزود: هر چند طی چند سال گذشته مجوز به‌کارگیری نیرو صادر شده ولی در نهایت به دلیل عدم تامین اعتبار و صدور کد موفقیتی در جذب نیرو کسب نشده است.

وی تعداد تلفات حوادث رانندگی دو ماه نخست سال‌جاری را 52 نفر اعلام و تصریح کرد: مقایسه این آمار با تلفات مدت زمان مشابه سال گذشته بیانگر افزایش 9 نفری این نوع تلفات نسبت به سال گذشته است.

این مسئول عدم تمایل به اشتغال در پزشکی قانونی را از مشکلات دانست و افزود: این مشکل در بخش پزشکی بسیار مشهود است.

انتهای پیام/7304/الف40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها