امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89549
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیمان نامه کارزار جهانی مبارزه با شیوع ایدز در دیدار «فرداد درودی»  رئیس دفتر برنامه مشترک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیمان نامه کارزار جهانی مبارزه با شیوع ایدز در دیدار «فرداد درودی»  رئیس دفتر برنامه مشترک ملل متحد در برابر ایدز (UNAIDS) در ایران با وحید قبادی دانا در محل سازمان جوانان هلال احمر به امضا رسید.

در این پیمان نامه آمده: به عنوان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، از جوانان و طرفداران فوتبال در سراسر جهان خواستارم تا زندگی را گرامی بدارند و از کارزار «بزن به هدف»  (PROTECT THE GOAL) برای رسیدن به اهداف به صفر رساندن موارد جدید ابتلا به HIV، به صفر رساندن تبعیض و به صفر رساندن مرگ ناشی از ایدز حمایت کنند.

در ابتدای این دیدار رئیس دفتر برنامه مشترک ملل متحد در برابر ایدز (UNAIDS) در ایران در توضیح این پیمان نامه گفت: این کارزار در قالب پروژه گل فیفا و تحت نام «بزن به هدف» از سال 2010 آغاز شده و هدف از آن پیشگیری از شیوع ایدز و کارت قرمز به بیماری HIV در سراسر جهان است.

وی تصریح کرد: این پروژه طرحی مشترک میان سازمان ملل متحد و فیفا است که در جریان جام جهانی برزیل نیز فعال خواهد بود.

درودی ادامه داد: ما با هلال احمر رابطه بسیار خوبی داریم و هلال احمر می تواند نقش مهمی در پیشگیری از ایدز ایفا کند.

رئیس دفتر برنامه مشترک ملل متحد در برابر ایدز  خواستار تدوین تفاهم نامه‌ای بین این دفتر و سازمان جوانان هلال احمر به منظور فعالیت مستمر و مداوم در حوزه پیشگیری از شیوع ایدز شد.

درودی با بیان اینکه پیشتر بسیاری از مسئولان و شخصیت‌های ورزشی و هنری پیمان نامه کارزار جهانی مبارزه با شیوع ایدز را امضا کرده‌اند گفت: وزیر بهداشت، معاونین وزارت بهداشت، تعدادی زیادی از بازیگران، سفرای کشورهای هم گروه ایران در جام جهانی 2014 برزیل، اصحاب رسانه و شخصیت های ورزشی مانند کارلوس کی روش سرمربی و جواد نکونام کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران جزء کسانی هستند که این پیمان نامه را پیشتر امضا کرده اند.

پیشگیری از ایدز یکی از اولویت های سازمان جوانان هلال احمر در سال 93

رئیس سازمان جوانان هلال احمر نیز در این دیدار با بیان اینکه سن افراد تحت پوشش این سازمان بین 5 تا 29 سال است گفت: جام جهانی رویداد مهمی است اما باید در زمینه پیشگیری از ایدز به صورت مداوم و مستمر کار شود.

قبادی دانا اضافه کرد: با توجه به اهمیت جام جهانی فوتبال برای جوانان کشور، فرصت مناسبی بدست آمده تا اطلاع رسانی از این طریق و با کمک کانون های جوانان هلال احمر در سراسر کشور صورت گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان جوانان هلال احمر آمادگی همکاری با دفتر UNAIDS به منظور آموزش پیشگیری از ایدز در بین جوانان 18 تا 29 سال تحت پوشش را دارد افزود: گروه زیادی از جامعه ما را زنان و دختران تشکیل می دهند و عدم آموزش در این حوزه موجب می شود کودکان و نوزادانی که هیچ دخالتی در انتقال بیماری ایدز نداشته اند به این بیماری مبتلا شوند.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با یادآوری اینکه الگوی انتقال بیماری ایدز در سال های اخیر تغییر کرده است گفت: در حال حاضر کانون های بشردوستانه جوانان هلال احمر در مراکز اصلاح و تربیت و بند نسوان و جوانان زندان های مرکزی استان‌ها فعال است و می‌توان از این ظرفیت برای آموزش پیشگیری از ایدز به زندانیان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه آمار این بیماری و نحوه گسترش آن در حال تغییر است گفت: بر همین اساس می‌توان از ظرفیت کانون‌های جوانان هلال احمر در شهرها و کانون‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها برای آموزش پیشیگیری از شیوع ایدز استفاده کرد.

به گفته قبادی دانا می‌توان در قالب کارگاه‌های آموزشی، کمپین‌ها و فعالیت‌های تبلیغی آموزش‌های پیشگیری از ایدز را به اعضای سازمان جوانان هلال احمر ارائه کرد.

وی یکی از اهداف سال 93 سازمان جوانان هلال احمر را بحث پیشگیری ازHIV  و ایدز خواند و گفت: در این زمینه می‌خواهیم در زمنیه علمی، اجرایی و ترویجی همکاری مشترک با دفتر UNAIDS داشته باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها