امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89571
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «واشنگتن پست»، «جان کربی» سخنگوی پنتاگون مدعی شد که نیروهای ویژه ارتش آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «واشنگتن پست»، «جان کربی» سخنگوی پنتاگون مدعی شد که نیروهای ویژه ارتش آمریکا با همکاری نیروهای «اف بی آی»، «احمد ابوخطاله» عامل حمله 2 سال پیش به کنسول‌گری این کشور در بنغازی لیبی را روز شکنبه هفته جاری در یک عملیات سری دستگیر کردند.

به گفته «کربی»، تمامی پرسنل نظامی حاضر در این عملیات در سلامت کامل به سر می‌برند و «ابوخطاله» نیز در مکانی خارج از مرزهای لیبی، تحت نظر نیروهای آمریکایی به سر می برد.

این مقام آمریکایی هم‌چنین مدعی شد که فرد مزبور به گوانتانامو منتقل نخواهد شد و در دادگاه‌های‌داخل آمریکا محاکمه خواهد شد. وی افزود که «ابوخطاله» مغز متفکر حمله به کنسول گری و قتل ‌4‌دیپلمات آمریکایی مستقر در این محل بوده است.

هنوز از محل دقیق این عملیات و اطلاع یا  عدم اطلاع مقامات لیبایی از این عملیات اطلاعاتی منتشر نشده است.

در این حادثه، افراد ناشناس مسلح به اسلحه سبک و نارنجک انداز، پس از درگیری با محافظان لیبیایی کنسولگری، وارد محوطه آن شده و ساختمان کنسولگری را به آتش کشیدند.

به گزارش شبکه‌ خبری‌ «ان بی سی نیوز»، «باراک اوباما»، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که خود شخصا دستور عملیات دستگیری«ابوخطاله» را صادر کرده است و عدالت کامل نیز درباره وی اجرا خواهد شد.

 

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار