امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89583
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
مایکل مان، سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگو با خبرنگار اعزامی فارس به وین گفت: روز دوشنبه در مذاکرات سه جانبه نمایندگان ایران، آمریکا ...

مایکل مان، سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگو با خبرنگار اعزامی فارس به وین گفت: روز دوشنبه در مذاکرات سه جانبه نمایندگان ایران، آمریکا و اتحادیه اروپا کارهای بسیاری انجام شد. در ساعات عصرگاهی و اوایل شب دوشنبه نیز نشست‌های بیشتری صورت گرفت.

وی افزود: در جلسه مقدماتی امروز، طرفین بر مفاد متن توافقنامه احتمالی تمرکز کردند و حال در پی بررسی فنی سوالات پیش آمده در جلسه اول امروز هستند.

به گفته مان، همگان می‌دانند که مذاکرات از نظر فنی بسیار پیچیده هستند و ما در این راه کوشش فراوانی بکار می‌بندیم؛ 3 کشور اروپایی مصمم به ایجاد پیشرفت در مذاکرات تا آخر هفته جاری و رسیدن هرچه سریع‌تر به توافق هستند اما مهم‌ترین چیز رسیذن به یک توافق خوب است، توافقی که جامعه بین‌الملل را از صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران مطمئن کند.

ما می‌دانیم که هنوز کار بسیاری مانده و نمی‌دانیم چه زمانی به توافق می‌رسیم، پس پیش گویی در این خصوص غیرممکن است. در این میان مهم‌ترین مسئله تمرکز همگان بر رسیدن به توافقی است که متضمن خوشحالی همه طرف‌ها باشد.

ما در پیشبرد مذاکرات بسیار جدی هستیم، این توافق، برای جامعه بین الملل مهم خواهد بود. سازمان ملل به خانم اشتون ماموریت داده که از طرف جامعه جهانی این اطمینان را ایجاد کند که ایران به تعهدات بین‌المللی خود عمل می‌کند. خانم اشتون تمرکز بسیاری بر بر این مسئله دارد و برای رسیدن به توافق، هر چه توان دارد به کار می‌بندد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها