امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89596
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه عراق طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «لوران فابیوس» وزیر امور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه عراق طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که «لوران فابیوس» وزیر امور خارجه فرانسه در تماس تلفنی با «هوشیار زیباری» همتای عراقی‌اش درباره مسائل جاری در عراق با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

بنابراین گزارش طرفین درباره آخرین تحولات امنیتی و سیاسی در عراق درپی حملات اخیر گروه تروریستی «داعش» رایزنی کرده‌‌اند. فابیوس در این تماس تصریح کرده است که فرانسه در جنگ با تروریسم و القاعده در کنار عراق است و اجازه نمی‌دهد که تروریست‌ها مواضعشان را تثبیت کنند یا برای خود کشوری در داخل عراق ایجاد کنند.

وزیر خارجه فرانسه با اشاره به اینکه پاریس خواستار حفظ وحدت و ثبات عراق است، بر لزوم پایبندی مقامات عراقی بر وحدت ملی و عملیات سیاسی برای حفظ وحدت تاکید کرد.

وی همچنین تاکید کرد که فرانسه تحولات عراق جاری عراق و خطرات آن برای امنیت و ثبات این کشور را به طور جدی دنبال می‌کند.

فابیوس تصریح کرد که کشورش به ارتباط مستمر با دولت بغداد و متحدان فرانسه برای شکست تروریسم و تحقق ثبات و تقویت دموکراسی در عراق پایبند است.
گروه تروریستی داعش از اواسط هفته گذشته حملات گسترده‌ای را با حمایت اعضای سابق حزب بعث در شمال عراق ترتیب داده و بخشی از این مناطق را به تصرف خود درآوردند. بخش اعظم نیروهای داعش را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند که در برای جنگ در سوریه به این گروه پیوسته‌اند. فرانسه از جمله اصلی‌ترین حامیان مخالفان مسلح دولت سوریه به شمار می‌آید.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار