امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89598
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 48
«محمد السعید ادریس»، کارشناس مرکز مطالعات سیاسی و استراتژیک الاهرام و نماینده سابق پارلمان مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«محمد السعید ادریس»، کارشناس مرکز مطالعات سیاسی و استراتژیک الاهرام و نماینده سابق پارلمان مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تصریح کرد که خطر ترویسم داعش منطقه خاورمیانه را به شدت تهدید می‌کند و پس از ربودن تعدادی از اتباع ترکیه در موصل تهدیدی مستقیم علیه منافع این کشور به شکلی خاص به شمار می‌آید.

ادریس در خصوص احتمال دخالت نظامی مصر در عراق گفت:‌ این امری غیر منطقی است، چون مصر هم اکنون در شرایطی به سر نمی‌برد که توان دخالت در کشوری دیگر را داشته باشد، به ویژه عراق که دارای شرایط خاص خویش است. این درحالی است که روابط مصر با کشورهای عربی نیز به گونه‌ای است که آنها مخالف چنین دخالتی از سوی مصر هستند.

وی تاکید کرد که تجاوز گروه تروریستی داعش علیه بارگاه‌های مقدس شیعیان هشدار یک فاجعه بزرگ را می‌دهد، چون شیعیان اجازه نمی‌دهند که به مقدسات آنها توهین شود و ادامه چنین وضعیتی بدون تردید جنگ داخلی را در عراق به دنبال خواهد داشت.

ادریس در خصوص احتمال دخالت ایران در عراق نیز گفت: ایران در عراق دخالت نظامی نخواهد داشت، اما بدون تردید از طرف‌هایی که در برابر داعش ایستادگی و مقاومت کنند با تمام قدرت حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها