امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89601
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
«هشام القاضی»، سخنگوی کمپین «آینده وطن» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که مرحله آینده، ...

«هشام القاضی»، سخنگوی کمپین «آینده وطن» مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که مرحله آینده، مهمترین و خطرناک‌ترین مرحله برای مصر است، چون این کشور شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی خواهد بود و این مرحله‌ای بسیار سخت است که حضور حتمی تمام نیروهای مردمی و ملی را برای انتخاب پارلمانی مردمی که توان و قدرت قانونگذاری و بازخواست دولت را داشته باشد، می‌طلبد.

القاضی افزود: پارلمان آینده کوهی از مصوبات قانونی را پیش رو دارد، چراکه باید قانون اساسی سال 2014 را به مصوبات قانونی تبدیل کند تا شهروندان از طریق آن بتوانند به حقوق بر حق خویش دست یابند، همانگونه که این پارلمان موظف است، قانون جدید انتخابات شوراهای شهرها را تصویب کند، به همین دلیل پارلمان آینده دارای نقشی بارز و اساسی در تاریخ مصر خواهد بود.

سخنگوی کمپین «آینده وطن» مصر ادامه داد: مسئولیت انتخاب نمایندگان جدید پارلمان برعهده شهروندان مصری است و این مردم مصر خواهند بود که نخست وزیر و وزرای کشور خود را انتخاب می‌کنند، چون پارلمان آینده موظف به انتخاب دولت آینده مصر است.

اما در خصوص قانون جدید انتخابات پارلمانی مصر القاضی گفت: حضور جوانان مصری و همچنین مصری‌های مقیم خارج در آن امری ضروری و الزامی است، همانگونه که نسبت و میانگین جوانان در آن امری معقول و منطقی است و ما در کمپین خود تمام تلاش خود را به کار می‌بریم تا شمار بیشتری از جوانان مصری را جذب خود کنیم تا جوانان بیش از پیش در عرصه حضور داشته باشند.

القاضی با استقبال از تصمیم عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر در خصوص ادامه کار دولت ابراهیم محلب تصریح کرد که این تصمیمی به جا درست بوده، چون زمان کافی برای تغییر دولت تا انتخابات پارلمانی که بیش از دو ماه با آن فاصله نداریم، نیست و پس از انتخابات است که دولت جدید انتخاب و نقشه راه جدید مصر ترسیم خواهد شد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار