امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89602
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، جواد محمدزاده مقدم با بیان این خبر اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، جواد محمدزاده مقدم با بیان این خبر اظهار داشت: امام رضا (ع) نه تنها خورشید درخشان اهل بیت (ع) در سرزمین ایران است؛ بلکه ایمان به او بزرگ‌ترین سرمایه شیعیان اثنی‌عشری به شمار می‌رود. در این کتاب نگاهی کوتاه به زندگانی آن حضرت، چراغ راه همه عاشقان آن امام همام است؛ بر همین اساس در این اثر شاهد آموزش سبک زندگی رضوی هستیم.

وی ادامه داد: سیری در سیره زندگی هشتمین حجت خدا، ما را با شیوه زندگانی خاندان پیامبر (ص) آشنا می‌سازد. آن‌ها همواره الگوی عملی پیروان خود بوده و با رفتار خود راه درست را به اهل ایمان نشان داده‌اند. امید می‌رود این اثر ارزشمند، نقشی به‌سزا در سامان دادن به سبک زندگی اهل ایمان داشته باشد و شمیم زندگانی امام رضا(ع) را در خانواده‌ها بدمد.

محمدزاده خاطرنشان کرد: این کتاب 144 صفحه‌ای نوشته مهدی غلامعلی، در قطع وزیری کوتاه تدوین شده که مؤلف مجموعه احادیث مربوط در تبیین سبک زندگی رضوی(ع) در این اثر، از کتاب‌های معتبر همچون کتاب «شریف الکافی (اثر شیخ کلینی)»، عیون اخبارالرضا (ع) (اثر شیخ صدوق)، الارشاد (اثر شیخ مفید) و بحارالانوار (اثر علامه مجلسی) به همراه نیم‌نگاهی به آثار معاصر نظیر کتاب«مستندالرضا(ع) اثر عزیزالله عطاردی» گردآوری کرده‌است.

مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) یادآور شد: کتاب «امام رضا (ع) و زندگی» در 8 بخش، موضوعاتی چون امام و خانواده و خویشاندان، امام و مردم، امام و حاکمان، امام و خوراک و بهداشت، امام و علم و حکمت، امام و معصومان، امام و عبادت، امام و ذکر و دعا را مطرح می‌کند و به بررسی آن‌ها می‌پردازد.

گفتنی است، به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) امکان خرید الکترونیک این اثر را از طریق آدرس behnashr.com  فراهم کرده‌است.
انتهای پیام/70020/ع/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار